PRZYJACIEL SZKOŁY-Mieczysław Korczak

MIECZYSŁAW KORCZAK

lekarz dentysta, podpułkownik, żołnierz Armii Krajowej, partyzant legendarnego oddziału „Jędrusiów” z czasów okupacji niemieckiej.
Ścigany kolejno przez Gestapo, NKWD i UB uniknął śmierci tylko dzięki wyjątkowemu szczęściu i Opatrzności Bożej.
Autor książek: „Życie na włosku” (1994), „Życie na włosku BIS” (1997), „Chirurgia stomatologiczna” (1994), „Profilaktyka ortodontyczna” (2010). Jest prezesem Stowarzyszenia Kombatantów „Jędrusiów”, Żołnierzy Armii Krajowej, ich Rodzin i Sympatyków w Połańcu i redaktorem naczelnym „Odwetu”, pisma tegoż Stowarzyszenia.
Należy do Oddziału Tarnowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich.