Nawigacja

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
 •                INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

   - Obrazek 1Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Placówek Oświatowych w Koprzywnicy poprzedziła Msza święta odprawiona z udziałem sztandaru Szkoły Podstawowej im. Władysława Jasińskiego, władz samorządowych, dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, pracowników oświaty, uczniów oraz rodziców w kościele p.w. św. Floriana. Dalsza część uroczystości odbyła się w budynku hali sportowej. Dyrektor  ZPO Pan Mirosław Sarzyński, po powitaniu uczestników uroczystości, skierował ciepłe słowa życzeń do uczniów oraz nauczycieli i pracowników oświaty. Życzył wszystkim, aby rozpoczynająca się w dniu inauguracji nowa przygoda edukacyjna zainspirowała do wytężonej pracy, była źródłem radości i prawdziwej satysfakcji. Szczególnie ciepło zwrócił się do uczniów rozpoczynających naukę w liceum, szkole branżowej, w klasie pierwszej szkoły podstawowej i w przedszkolu. Życzył im, aby szkoła stała się dla nich miejscem, do którego chętnie będą przychodzić i chętnie będą wracać. Przedszkolakom życzył uśmiechu, odwagi i dzielności.   Na zakończenie wspomniał również bohaterów września 1939 roku, nawiązując tym samym do kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej.

                                                                           J. Bzduch

 • - Obrazek 1

  DZIĘKUJĄC SERDECZNIE

  UCZNIOM, GRONU PEDAGOGICZNEMU,

  PRACOWNIKOM OBSŁUGI I ADMINISTRACJI, RODZICOM

  ZA WSPÓLNĄ PRACĘ, ZA WYSIŁEK I WSPÓLNIE SPĘDZONY CZAS,

  ŻYCZYMY,

  ABY WAKACJE BYŁY SPOKOJNE, BEZPIECZNE

  I PEŁNE RADOSNYCH PRZEŻYĆ.
   

  MIROSŁAW SARZYŃSKI
  JOLANTA BZDUCH
  MARTA MARCZEWSKA

   - Obrazek 2

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - Obrazek 1Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Placówek Oświatowych w Koprzywnicy rozpoczęła Msza święta dziękczynna sprawowana przez ks. kanonika Jerzego Burka w kościele św. Floriana. We Mszy świętej w obecności sztandaru Szkoły Podstawowej im. Władysława Jasińskiego w Koprzywnicy uczestniczyli uczniowie, dyrekcje szkół, grono pedagogiczne, pracownicy obsługi i administracji szkół z terenu gminy oraz władze samorządowe gminy.

  Druga część uroczystości zakończenia roku szkolnego dla uczniów Zespołu odbyła się w hali sportowej przy ulicy Szkolnej 9. Dyrektor ZPO Pan Mirosław Sarzyński powitał zaproszonych gości-władze samorządowe, przedstawicieli instytucji kultury z terenu miasta i gminy, partnerów szkoły, sponsorów i rodziców, a także grono pedagogiczne i pracowników obsługi i administracji, a nade wszystko gorąco powitał całą społeczność szkolną. Uczniom pogratulował sukcesów w nauce i sporcie, podziękował za godne reprezentowanie szkoły i życzył spełnienia marzeń i planów, a także bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku. Podziękował również wicedyrektorom szkoły, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, władzom samorządowym, partnerom szkoły i sponsorom za kolejny rok efektywnej pracy i twórczej współpracy. Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie nagród i wyróżnień przyznawanych przez Dyrektora szkoły uczniom, którzy osiągnęli sukcesy naukowe, sportowe, czytelnicze bądź uzyskali stuprocentową frekwencję. Niektórzy uczniowie za wybitne osiągnięcia otrzymali honorowe tytuły: Przyjaciel Nauki, Nadzieja Szkoły i Prymus Gimnazjum. Doskonałym dopełnieniem uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018 był program artystyczny przygotowany przez absolwentów gimnazjum oraz uczniów klasy III szkoły podstawowej. Uroczystość przygotowali: p. Anna Kitlińska, p. Marzanna Urbańska, p. Sławomir Gołąb, p. Iwona Kopeć, p. Bożena Grzyb, p. Renata Turbak, p. Sławomir Grzyb.

  Po części oficjalnej uroczystości odbyły się spotkania uczniów z nauczycielami w klasach, a potem...już wreszcie wakacje!

  J. Bzduch

   

 • Spotkanie ze strażakami

    Spotkanie ze strażakami - Obrazek 1Dnia 19 czerwca nasza szkoła gościła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koprzywnicy. Uczniowie klas  IIIa i 0 szkoły podstawowej uczestniczyli w pogadance, którą poprowadził komendant OSP w Koprzywnicy- - p. Stefan Chmielowiec, a towarzyszyli mu p. Mateusz Widuch i p. Grzegorz Materkowski.

   W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega praca strażaka i przekazali cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie burzy, wypadku, czy pożaru. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi. Nasi goście zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek strażaków. Dzieci mogły nauczyć się, jak zabezpieczyć i przenieść na noszach poszkodowanego. Największą atrakcję strażacy zostawili na koniec spotkania- pokazali uczniom sprzęt i wyposażenie specjalistycznego wozu strażackiego. Dzieci mogły wejść do wozu, sprawdzić wyposażenie, a nawet podjąć próbę gaśniczą i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji. Zainteresowanie było ogromne. Chłopcy byli pod dużym wrażeniem tej chwili. Z pewnością wielu  marzyło, że w przyszłości zostanie strażakami. Dzięki spotkaniu z wyjątkowymi gośćmi uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu. Dziękujemy strażakom za ciekawe spotkanie i życzymy  wielu sukcesów.

   R.T,  A.S

 • JAK PRZYGODA, TO TYLKO W WARSZAWIE

  JAK PRZYGODA, TO TYLKO W WARSZAWIE - Obrazek 1Dnia 15 czerwca 2018r odbyła się jednodniowa wycieczka klas III b i c  do Warszawy. Zwiedziliśmy najpiękniejsze miejsca stolicy, które przykuwają uwagę turystów. Po dotarciu na miejsce spotkaliśmy się z przewodnikiem, który przedstawił  nam program zwiedzania. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Łazienek Królewskich. W tym niezwykłym miejscu ogromne wrażenie na nas zrobił Teatr na Wyspie. Zachwycaliśmy się także florą i fauną tego przepięknego parku. Do zdjęć pozowały nam prześliczne pawie i liczne wiewiórki. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polski .Wszyscy byli bardzo podekscytowani i zaciekawieni tym, co dzieje się w tym budynku na co dzień. Podczas zwiedzania uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji dotyczących długoletniej historii i tradycji polskiego parlamentu, który tworzą 2 Izby-Sejm i Senat. Warto było zobaczyć to miejsce, które wygląda zupełnie inaczej niż w telewizji. Po zakończeniu zwiedzania Sejmu udaliśmy się w inne miejsce Warszawy m.in. na Krakowskie Przedmieście przed Pałac Prezydencki i Belweder. Zobaczyliśmy również Grób Nieznanego Żołnierza-symboliczną mogiłę upamiętniającą bezimiennych żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny oraz Pomnik Smoleński upamiętniający 96 ofiar katastrofy polskiego Tu-154M w 2010r. Na starym mieście zobaczyliśmy Kolumnę Zygmunta III Wazy. Podziwialiśmy również piękno Zamku Królewskiego. W porze obiadowej odwiedziliśmy KFC. Po smacznym obiedzie udaliśmy się w drugie niezwykle ważne dla uczestników wycieczki miejsce, na Stadion Narodowy. Było wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była dla wielu spełnieniem marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę robi wrażenie! Zobaczyliśmy między innymi boisko, szatnie, miejsce dla dziennikarzy itp. Wycieczka była bardzo udana. Trwała zdecydowanie za krótko. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła i serdeczna atmosfera. Mamy nadzieję, że kiedyś jeszcze tam wrócimy.

   

                                                                                                                            Bożena Grzyb

 •     Z bajką przez świat

       Z bajką przez świat - Obrazek 1  Klasa I a  w roku szkolnym 2017/2018 realizowała projekt edukacyjny pt. „Mądre bajki z całego świata”. Pretekstem do napisania bajek były akcje pomocowe, które Kulczyk Foundation prowadziła w latach 2015-2017. Podstawą tego zamysłu jest 17 bajek z 9 krajów. Bajki zgromadzone na audiobooku czytają osoby znane ze świata kultury i mediów. Projekt ten stwarza okazję, by wprowadzić dzieci w świat wartości, które są życiowymi drogowskazami. Bajki mówią m. in. o uczciwości, szacunku, odwadze, sprawiedliwości, mądrości  czy wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Każda opowieść zawiera przesłanie moralne i ma swoje źródło w legendach i historiach kraju, z którego pochodzi. Uczniowie klasy Ia  poznali bajki z Polski, Ugandy, Gruzji, Kambodży, Iraku i Madagaskaru. Na zajęciach dzieci pracowały z mapą, poznawały flagę lub godło danego państwa, zdobywały informacje o świecie roślin i zwierząt z danego kraju. Lekcje te wzbogacały wiedzę pierwszoklasistów, zaspokajały ich naturalną ciekawość i umożliwiały dyskusję na ważne tematy. Mądre  bajki z całego świata  pomogły  nauczycielowi uatrakcyjnić zajęcia dydaktyczne oraz rozbudować program wychowawczy.    

                                                                                                      Ewa Dziuba 

 • PIKNIK CYSTERSKI

  Celem Pikniku Cysterskiego, który odbył się 17.06.2018 r. w ogrodach przy parafii św. Floriana
   w Koprzywnicy było przede wszystkim radosne świętowanie i odpoczynek w rodzinie parafialnej
   i szkolnej. Do  tego świętowania włączyli się uczniowie naszej szkoły razem ze swoimi nauczycielami, wychowawcami i opiekunami. Wielopokoleniowe spędzanie czasu, pobudzanie ducha rywalizacji stwarza możliwość odkrywania nowych talentów, integruje i daje radość! Tak więc na estradzie mogliśmy zobaczyć występy dzieci i młodzieży naszej szkoły, przedszkolaków, gromady Zuchów
   i indywidualnych odważnych i utalentowanych młodych ludzi. Zobaczyliśmy jak wyglądają Cystersi, nasza młodzież promowała Zespół Placówek Oświatowych rozdając ulotki informacyjne i angażując się w liczne konkurencje sportowe. Co aktywniejsi mieli możliwość sprawdzenia swoich sił podczas biegów, rozgrywek szachowych, czy w piłkę nożną i siatkową. Były również konkurencje nietypowe: bieg w „kamiziołce”,szalony rower, wyścig w workach, przeciąganie liny, biegi w potrójnych spodniach, wyścig z „Babą”, czy salon piękności. Piknik Cysterski stał się aktywnym podsumowaniem roku szkolnego 2017/2018.

                                                                                                                             Jolanta Ordon

 • Piknik klasy III a w Błoniu

   

  Piknik klasy III a w Błoniu - Obrazek 1Dnia 15. 06. 2018 w parku w Błoniu odbył się piknik na zakończenie  klasy III, zorganizowany przez rodziców uczniów klasy IIIa.

  Był on też okazją do złożenia życzeń rodzicom z okazji minionego Dnia Matki i nadchodzącego Dnia Taty. Dzieci zaprezentowały krótki montaż słowno- muzyczny, w trakcie którego pojawiły się łzy wzruszenia.

  Podczas imprezy odbyły się zabawy ruchowe takie jak: wyścigi rzędów, wyścigi w workach, przeciąganie liny, zabawy z chustą Klanzy. Chłopcy zorganizowali rozgrywki w piłce nożnej.  Uczniowie chętnie uczestniczyli we wszystkich konkurencjach. Każdy mógł się posilić kiełbaską z ogniska i słodkościami.

  Piknik, przebiegał w miłej atmosferze, czego wyrazem były uśmiechy na twarzach dzieci i ich rodziców. Dziękujemy wszystkim za pomoc i uczestnictwo w pikniku.

   

 • KONKURS EKOLOGICZNY


      KONKURS EKOLOGICZNY - Obrazek 1Zespół Placówek Oświatowych w Koprzywnicy, Szkoła Podstawowa im. Władysława Jasińskiego  już po raz kolejny przystąpiła do XII edycji programu edukacyjnego ,,Zbieramy, segregujemy, przetwarzamy odpady”, którego organizatorem jest Ekologiczny Związek Gmin Dorzecza Koprzywianki.
  Po otrzymaniu regulaminu konkursu został opracowany przez nauczyciela przyrody plan działań na okres jego trwania. Nawiązując do głównych celów XII edycji programu wiele działań dydaktycznych przeprowadzonych w naszej szkole związanych było właśnie z tymi zagadnieniami.
  Jako nauczyciel przyrody odpowiedzialny za realizację programu zgodnie z regulaminem starałam się,  aby działania podejmowane w naszej szkole miały charakter ciągły i zaplanowany. O konkursach, które miały być przeprowadzone
  w szkole uczniowie wiedzieli wcześniej i mieli czas na przygotowanie się do nich.

  W naszej szkole na każdym etapie edukacji uczniowie zdobywają wiedzę na temat prawidłowej segregacji odpadów i korzyści z tego wynikających. Już najmłodsi wiedzą, co to jest recykling i jakie może być drugie życie śmieci. Prowadzone są różne formy zajęć, często poprzez zabawę, przybliżające uczniom właściwą wiedzę w tym temacie. Nauczyciel przyrody przy udziale wychowawców uświadamiają uczniom, że segregację należy rozpoczynać we własnym domu, a wpojone zasady przeniosą uczniowie na odpowiednie zachowanie w każdym miejscu, również w szkole. Rozdzielenie poszczególnych rodzajów śmieci umożliwia ich dalszą przeróbkę i wykorzystanie. Budującym jest fakt, że uczniowie wyrobili nawyk segregacji odpadów, czego potwierdzeniem są rozmowy prowadzone z uczniami i ich rodzicami. Konkurs „Zbieramy, segregujemy, przetwarzamy odpady” obejmował cztery podstawowe działania.

  1. Zbiórka baterii.

       I MIEJSCE Kacper Bąk  kl. II B

       II MIEJSCE Krzysztof Płaza kl. V B
  2.Konkurs Wiedzy Ekologicznej
       I MIEJSCE Emilia Klocek kl.VI B
       II MIEJSCE Katarzyna Sykutowska kl. VI A
  3. Konkurs plastyczny „Nie wyrzucaj, tylko wrzucaj”
       I MIEJSCE Michał Kolasiński kl. III C
       II MIEJSCE Kamila Głodowska kl. I B
  4. Konkurs na krzyżówkę ekologiczną
       I MIEJSCE Wiktoria Kolasińska kl. V A

       II MIEJSCE Emilia Skóra kl. VI B
   

  Ponadto uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  dodatkowych działaniach o tematyce ekologicznej. Była to Akcja „Sprzątania Świata”, Akcja „Czysta Woda”, w czasie której uczniowie poznawali pobliską rzekę Koprzywiankę i badali czystość wody za pomącą narzędzi przyrodniczych i własnych obserwacji oraz Dzień Ziemi z przedstawieniem ekologicznym  pt. „Jak rozweselić Ziemię”.

  18.06.2018r. w Baćkowicach zostały wręczone nagrody dla zwycięzców i dla naszej szkoły. 

                                                                                                                                
  Jolanta Ordon

   

   

   

      

 • PIKNIKOWE SPOTKANIE Z DZIEĆMI Z ŁONIOWA

  ,,Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,

  projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,

  przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”

                                                                         Jan Paweł II

  Pod takim hasłem w dnia 09.06.2018 roku w ogrodach cysterskich odbył się piknik zorganizowany przez wychowawców, uczniów z klas Va, Vb, i IIb, rodziców
  oraz księży z parafii św. Floriana dla wychowanków Domu Dla Dzieci i Młodzieży
  w Łoniowie. Celem spotkania była integracja uczniów z naszej szkoły i zaproszonych gości. W czasie imprezy dzieci brały udział w grach i zabawach, rozgrywkach sportowych i ognisku. Młodzież z Oazy działającej przy parafii zorganizowała również zawody, zabawy oraz malowanie twarzy dla wszystkich uczestników pikniku. Spotkanie zakończyło się mszą św. w kościele św. Floriana, po której wszyscy uczestnicy zadowoleni i w dobrych humorach udali się do domów. Goście podziękowali za zaproszenie i udaną zabawę, zaś pani dyrektor skierowała do nas zaproszenie na spotkanie następnym razem w placówce Łoniowie  i wyraziła zadowolenie ze współpracy, która została nawiązana.

  M. Komorowska

 • ,,…Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie, (…) poezja i dobroć …”

  ,,…Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie, (…) poezja i dobroć …”

                                                                                                  C.K. Norwid

   ,,…Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie, (…) poezja i dobroć …” - Obrazek 1 W tym roku mija 135 lat od śmierci Cypriana Kamila Norwida, poety, dramatopisarza, prozaika, rzeźbiarza i malarza, człowieka, o którym ks. Jełowicki napisał:  Geniusz, który dlatego dzisiaj nie dość ceniony, iż o sto może lat za wcześnie na świecie się pojawił.                                                                                                                                      Dla uczczenia tej rocznicy uczniowie klas IV a, IV c i VII b pod kierunkiem pani Beaty Dębowskiej przystąpili do projektu, którego celem było poszerzenie wiadomości o życiu i twórczości C. K. Norwida. Efektem pracy zespołów uczniowskich jest wystawa przybliżająca postać tego wielkiego Polaka. Kompozycja jest ciekawa i mówi dużo o tym wybitnym poecie. Ukazuje kalendarz życia, twórczość literacką i plastyczną, a także prace plastyczne uczniów do wiersza  Moja piosnka II. Dziś  mówi się, że twórczość Norwida, choć plastyczna i harmonijna, do łatwych w odbiorze nie należy. Jednak i z tym zadaniem dobrze poradzili sobie uczniowie klasy VII b. W klasowym konkursie recytatorski poezji C.K. Norwida wykazali się dojrzałą interpretacją wybranych utworów tego wielkiego romantyka. Nauczyciela języka polskiego oraz pozostałych uczniów najbardziej zachwyciły recytacje: Julii Chmiel,  Dominiki Szwed, Marceliny Wroczek, Dominika Bernysia, Katarzyny Kijania i Julii Marczewskiej, którzy zaprezentowali wysoki poziom opanowania tekstu oraz ekspresję wypowiedzi. Za udział w konkursie uczniowie otrzymali nagrody w postaci najwyższych ocen z recytacji. 
        Mam nadzieję, że przygoda z poezją C. K. Norwida dla uczniów naszej szkoły dopiero się zaczyna.

                                                                                                                         Beata Dębowska

   

   

 • PATRYK TEGOROCZNYM MISTRZEM ORTOGRAFII

  PATRYK TEGOROCZNYM MISTRZEM ORTOGRAFII - Obrazek 1Dnia 29.05.2018 roku po raz siódmy odbył się  Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny ,,Mistrz Ortografii”. Uczniowie z naszej szkoły walczyli o tytuł ,,Mistrza Ortografii” z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Niedźwicach. Uczestnicy brali udział w  sześciu konkurencjach: pisali dyktando, słuchali tekstu i wypisywali z niego wyrazy z trudnością ortograficzną, rozwiązywali rebusy ortograficzne, wskazywali odpowiednie reguły ortograficzne, poprawnie zapisywali dyktowane wyrazy i brali udział w slalomie ortograficznym. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, świetnie znali zasady ortograficzne i potrafili je zastosować
  w praktyce.  Komisja konkursowa po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji wyłoniła Mistrza Ortografii i przyznała II i III miejsce.

  Mistrzem Ortografii został uczeń klasy V a  z naszej szkoły Patryk Radzim

  II miejsce zajęła uczennica Natalia Mysłek ze szkoły w Niedźwicach,

  III miejsce uczennica kl. V b z naszej szkoły Patrycja Ostrowska

  Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  M. Komorowska

 • XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Zbigniewa Kabaty

                                                                     A nade mną i we mnie, wiatrem wyprężona,

  rozwinięta przepychem swej dwubarwnej glorii,

                                                             flaga groźna i słodka i biało- czerwona

                                                                         śpiewała pieśń odwieczną mej własnej historii…”

                                                                                                                          Z. Kabata „Bobo”

   

   

  XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Zbigniewa Kabaty

   

   

  XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Zbigniewa Kabaty - Obrazek 18 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Wł. Jasińskiego w Koprzywnicy już dziewiętnasty raz wybrzmiały strofy przepięknej, patriotycznej poezji profesora Zbigniewa Kabaty. Podczas II wojny światowej w okupowanej Polsce „Bobo” wstąpił w szeregi organizacji „Odwet” utworzonej przez patrona naszej szkoły Władysława Jasińskiego, a następnie jako partyzant oddziału „Jędrusie” uczestniczył w wielu brawurowych akcjach skierowanych przeciw Niemcom. Znany na całym świecie jako wybitny naukowiec i intelektualista, resztę życia spędził na obczyźnie nieustannie tęskniąc za rodzinnym krajem. Konkurs rokrocznie integruje szkoły noszące imię Władysława Jasińskiego, uczy patriotyzmu i szacunku dla dokonań minionych pokoleń, oddaje hołd bohaterom, którzy swoje życie poświęcili ojczyźnie oraz budzi wrażliwość na piękno języka poetyckiego. Tegoroczna edycja mająca miejsce w roku szczególnego jubileuszu - 100-lecia niepodległości  Polski została dedykowana właśnie „Naszej Biało-Czerwonej”. Recytatorzy wystąpili na tle przepięknej dekoracji w narodowych barwach, przygotowanej przez p. Monikę Różyc. Witając gości Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Pan Mirosław Sarzyński uroczyście dokonał otwarcia zmagań konkursowych.

   

  W konkursie wzięli udział recytatorzy z „Rodziny Jędrusiowych Szkół” z Sulisławic,  Gawłuszowic,  Mielca i Koprzywnicy.

  Wśród zaproszonych gości była Pani Maria Praska, córka jednego z „Jędrusiów” Jana Tosia ps. „Kapciuch”. Zebrani wysłuchali niepowtarzalnych interpretacji przepięknej poezji Zbigniewa Kabaty.

  Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

  I m. Ewa Bochyńska - „ Polska mowa”, - SP  im. Wł. Jasińskiego w Koprzywnicy

  II m. Michał Miś- „Armia Krajowa” – Gimnazjum im. Wł. Jasińskiego w Gawłuszowicach

  III m. Karolina Morytko -„A jeżeli padnę od kuli” SP im. Wł. Jasińskiego w Gawłuszowicach

  Wyróżnienie- Paulina Pawłowska , „Jesień”- S P im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie”

  w Sulisławicach.

   

  Uczestnicy konkursu, goście i uczniowie klas V i VI wysłuchali również koncertu pieśni patriotycznych zatytułowanego „Niepodległa pieśnią malowana” przygotowanego przez

  p. Agnieszkę Kolasińską, w wykonaniu solistek z naszej szkoły: Julii Mianowskiej, Gabrieli Kozik, Kamili Floras i Mileny Papki. Konkurs prowadziły p. Teresa Majczak i p. Iwona Pruś

  Laureaci otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe ufundowane przez: p. Jolantę i Mateusza Ziarków-właścicieli firmy FHU Łuknat, p. Justynę i Marcina Mikusów- właścicieli firmy Gold Fruit, p. Michała Śmiałka - prezesa firmy Geo-Wiert.

   

                                                                                             Teresa Majczak

   

 • DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

  DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO - Obrazek 1W dniu 04.06.2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka na sportowo. Dzięki pięknej pogodzie nasi uczniowie mogli na placu szkolnym bawić się i rywalizować w różnych dyscyplinach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Mogli między innymi  przeciągać linę, ścigać się skacząc w workach, rzucać do celu kółkami ringo, grać w badmintona oraz grać w "dwa ognie". Chłopcy ze starszych klas uczestniczyli w turniejach piłki nożnej, w których pięć drużyn rozegrało mecze „każdy z każdym”. W turnieju tym nie było klasyfikacji pucharowej. Chłopcy się świetnie bawili strzelając piękne bramki na miarę Roberta Lewandowskiego!!!:) Zakończeniem Dnia Dziecka była gra w siatkówkę, gdzie pani Maria Kossak-Błajszczak, pan Grzegorz Zwolski i ja zmagaliśmy się z dziewczynami z klasy VI „a”.

  Dzień dziecka w naszej szkole przebiegł wesoło i szczęśliwie. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w grach i zabawach pokazując swoje umiejętność ruchowe.

  W. Mrozik

   

 • PREZENTY DLA MAM

  PREZENTY DLA MAM - Obrazek 1Miesiąc maj to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Dlatego też, w tym miesiącu przypada jedno z najpiękniejszych świąt – Dzień Mamy.

       Chcąc wyrazić swą miłość dla mam uczniowie kl. II a pod kierunkiem wychowawczyni wykonali własne  prezenty na tę okazję. Były to laurki z napisanymi  życzeniami i własnoręcznie zrobione korale z makaronu. Dzieci bardzo starannie pisały życzenia. Była to forma utrwalenia poznanej umiejętności w klasie drugiej. Robiąc korale chłopcy i dziewczynki doskonalili sprawność manualną rąk i żmudnie nawlekali na igłę makaron typu ,,gwiazdki’’.

     Tak przygotowane prezenty ucieszyły mamy, a wykonana biżuteria sprawiła, że mamy poczuły się dumne z małych artystów.

                     Marta Chamerska

   

   

 • „W KRAINIE BAJTÓW”

   „W KRAINIE BAJTÓW” - Obrazek 128 maja br. uczniowie klas I-VI oraz maluchy z oddziału przedszkolnego wzięły udział w przedstawieniu profilaktyczno-edukacyjnym pt. „W krainie bajtów”. Spektakl zaprezentowała grupa teatralna "Inspiracja" z Krakowa. „W krainie bajtów” to satyryczna opowieść o zagrożeniach wynikających z uzależnienia młodych osób od telewizji, Internetu i gier komputerowych. Aktorzy w satyryczny sposób opowiedzieli historię chłopca, który jak sam twierdził, przed monitorem spędzał 25 godzin na dobę. Osadzony w nierealnym świecie nie miał kolegów i zaniedbywał obowiązki domowe. Prawdziwą tragedią była dla niego awaria komputera. I właśnie w tym momencie przybył do niego z wirtualnego świata mistrz komputerowy. Wciągnął go do sieci, pokazując od drugiej strony, z jakimi zagrożeniami wcześniej się spotykał. Uczniowie dowiedzieli się, co robić ze spamem i dlaczego nie powinno się otwierać maili od nieznanych nadawców. Kiedy Paweł próbował podać nieznajomemu zbyt wiele danych o sobie, ten symbolicznie próbował złapać go w sidła. Paweł czuł się coraz bardziej samotny i zdezorientowany. Pragnął znowu wrócić do swojego pokoju, do realnego świata. Jednak,  aby się tam przenieść musi na nowo nauczyć się wykorzystywać nowe media. W czasie spektaklu dzieci wspaniale się bawiły, ale przede wszystkim uczyły się jak bezpiecznie i mądrze posługiwać się Internetem i unikać pułapek, które może on stwarzać. Uczniowie dowiedzieli się, że "surfując" w sieci można być narażonym, na wiele niebezpieczeństw. Teraz wiedzą, że nie należy: odpowiadać na nieznane maile, zdradzać swoich danych osobowych, siedzieć przy komputerze więcej niż 30 minut dziennie, zaniedbywać przyjaciół i swoich obowiązków. Tym bardziej, że wkrótce rozpoczną się wakacje, a czas spędzony z przyjaciółmi na świeżym powietrzu jest doskonałą alternatywą dla samotnego przesiadywania przed komputerem.

  J. Bzduch

 • Dziękuję Ci Mamo!

   Dziękuję Ci Mamo! - Obrazek 1 Mama — to słowo, jakie większość dzieci wymawia jako pierwsze. Mama- to najważniejsza osoba w naszym życiu, która kocha bezwarunkowo. Nic więc dziwnego, że na całym świecie obchodzone jest święto, podczas którego chce się  mamie za wszystko podziękować.  24 maja 2018r. uczniowie  klasy Ia poprzez recytację wierszy i śpiewanie piosenek uczcili Święto Matki. Okazali w ten sposób swoim  mamom szacunek, miłość i podziękowanie za trud włożony w wychowanie. Dzieci obdarowały swoje mamy własnoręcznie wykonanymi prezentami, a były to portrety mam w ozdobnej ramce oraz słoneczne medaliony. Były to miłe i wzruszające chwile. Spotkanie mam i ich pociech zakończył słodki poczęstunek przy herbacie. Wszystkim Mamom życzymy, by zawsze były szczęśliwe i kochane przez swoje dzieci małe i duże.

                                                         Ewa Dziuba

   

 • DZIEŃ MATKI W KLASIE IIIC

   

  DZIEŃ MATKI W KLASIE IIIC - Obrazek 1Dzień Matki -  to jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu roku, wypełnione kwiatami, serdecznymi i ciepłymi życzeniami oraz tysiącami całusów. Dlatego też co roku w klasie IIIc przygotowywany jest program słowno-muzyczny pomagający dzieciom wyrazić ich miłość. Tegoroczne świętowanie odbyło się na placu rekreacyjno-sportowym przy parafii św. Floriana w Koprzywnicy. Spotkanie zostało poprzedzone udziałem dzieci i ich  rodziców w nabożeństwie  majowym. Następnie przeszliśmy pod altanę, gdzie w miłej i serdecznej atmosferze  mamusie wysłuchały przygotowanego programu artystycznego przygotowanego przez dzieci. Były wiersze, piosenki, życzenia. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca. Przygotowany poczęstunek na świeżym powietrzu smakował znakomicie. Nie brakowało też atrakcji dla dzieci. Chłopcy i dziewczynki grali w piłkę, piekli kiełbaski, wspólnie się bawili. Po zakończonym spotkaniu wszyscy w wesołych nastrojach wrócili bezpiecznie do domu.  

  Bożena Grzyb

   

  Bożena Grzyb

 • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ-SZCZEBEL POWIATOWY

  OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ-SZCZEBEL POWIATOWY - Obrazek 1W dniu 23.04.2018r. uczennica naszej szkoły Dominika Bryła wzięła udział w OTWP na szczeblu powiatowym, który odbył się w Sandomierzu. Do turnieju wiedzy pożarniczej przystąpiło jedenastu uczniów z całego powiatu. Test składał się z 30 bardzo trudnych pytań. Dominika otrzymał dyplom za udział w turnieju, ale  niestety nie zakwalifikowała się dalej, ponieważ tylko osoba, która zajęła pierwsze miejsce otrzymuje prawo udziału w turnieju na szczeblu wojewódzkim.

   

  Wojciech Mrozik

 • SPORTOWE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

  SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

  W MISTRZOSTWACH POWIATU SANDOMIERSKIEGO

   W MINI PIŁKĘ NOŻNĄ CHŁOPCÓW

  SPORTOWE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW - Obrazek 1W dniu 26.04.2018r. dwie reprezentacje chłopców z naszej szkoły wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu Sandomierskiego w Mini Piłkę Nożną, które odbyły się w Obrazowie. Pierwsza drużyna składała się z chłopców klasy szóstej natomiast II drużyna z chłopców klasy czwartej. Do Mistrzostw zgłosiło się 7 drużyn, więc zawody rozgrywane były w systemie grupowym. W I grupie były 3 zespoły natomiast w II grupie 4.

  I grupa

  Koprzywnica I ( kl. VI)

  Wilczyce

  Bilcza

  II grupa

  Koprzywnica II (kl. IV)

  Daromin         

  Obrazów

  Chobrzany

  Nieoczekiwanie chłopcy grający w Koprzywnicy II (kl. IV) wygrali cały turniej zwyciężając wszystkie mecze, jeden remisując i pokonując w finale  Wilczyce 5:2 potwierdzili, że są najlepsi w powiecie w piłkę nożną.

  SKLAD DRUŻYNY I

  Nikurzak Krystian, Rak Michał, Nyrnberg Piotr, Gawron Mateusz, Staszczak Kamil, Skolak Michał, Lasota Hubert, Kasprzycki Ksawery.

   

  SKŁAD DRUŻYNY II

  Cieciura Hubert, Zwolski Kamil, Wyrazik Filip, Surowiec Kamil, Słowik Kacper, Stec Mateusz, Rutkowski Jakub, Ostrowski Adrian, Biskup Hubert.

                                                                                                                                                          Wojciech Mrozik

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im.Władysława Jasińskiego w Koprzywnicy
  ul. Szkolna9
  27-660 Koprzywnica
 • 015 8476123
  numery wewnętrzne:
  sekretariat-3
  gabinet wicedyrektora- 4
  biblioteka-5
  gabinet pedagoga- 6
  świetlica-7

Galeria zdjęć