Nawigacja

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im.Władysława Jasińskiego w Koprzywnicy
    ul. Szkolna9
    27-660 Koprzywnica
  • 015 8477100
Piątek 26.06.2026

 

Hymn szkoły

Hej, bracia wraz

Niechaj zabrzmi nam pieśń

Dziś na nas czas

Poprzez świat płomień nieść.

Równajmy krok, chociaż pokus jest sto

Pod nogi mrok i zwątpienia i zło.

Jędrusiów my spadkobiercy

Rzucił nam pióro srebrzysty ptak

Jak kiedyś chłopców walczących,

On nas dziś wiedzie w zwycięski szlak.

Braterski krąg, jeden cel, jedna myśl

Krąg twórczych rąk, Nasze hasło na dziś.

Statistics

liczba odwiedzin: 1463792

"Verba docent, exempla trahunt"

"Słowa uczą, przykłady pociągają"

Aktualności

  • Wprawdzie przyszliśmy do szkoły bez książek i zeszytów, ale dzisiejsze lekcje zapamiętamy na długo- oznajmili nauczycielom uczniowie z klasy Va, wracając ze szkolnej wycieczki do Sandomierza w środę, 17 czerwca.

    Sandomierz pełen jest urzekających widoków. Pierwszy, który zachwycił uczniów to Wąwóz Królowej Jadwigi. Trasa odsłoniła wszelkie niepowtarzalne osobliwości wąwozu lessowego, które uczniowie utrwalili na zdjęciach.

    W dalszej kolejności dzieci odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu, ponieważ wychowawczyni, pani Bożena Grzyb, wylicytowała charytatywny voucher, uprawniający do spędzenia dnia w Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej w Sandomierzu. Głównym celem tej wizyty było poznanie trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. W trakcie wizyty zaprezentowano samochód bojowy wraz z jego wyposażeniem. Uczniowie obserwowali sprzęt wykorzystywany podczas działań ratowniczych. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wozu strażackiego oraz drabiny strażackiej. Uczniowie mieli również możliwość nauczyć się, jak prawidłowo rozwija się węże strażackie i jak się z nich korzysta. Przypomnieli sobie numery alarmowe i zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Nie zabrakło także krótkiego pokazu, jak wygląda alarm i wyjazd do akcji. Na zakończenie pobytu w jednostce odbyła się projekcja filmu, podczas którego uczniowie poznali specyfikę służby strażaka.

  • ,,Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowego Stylu Życia” został zorganizowany w naszej szkole pod hasłem ,,Dbaj o zdrowie i bezpieczeństwo każdego dnia”.

    W ramach tego projektu klasa V a zrealizowała następujące działania.

    Podczas wyjazdu edukacyjnego do Sandomierza uczniowie stosowali poznane wcześniej zasady bezpiecznego zachowania się na przejściu dla pieszych. Na lekcjach plastyki wykonali prace na temat zdrowego odżywiania i bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas wakacji. Na godzinie wychowawczej wychowawca przeprowadził pogadankę o wpływie zdrowego odżywiania na rozwój człowieka, a efektem tych rozmów było przygotowanie przez uczniów smacznych owocowych koktajli, soków i szaszłyków. W czasie przerwy śródlekcyjnej odbyła się degustacja zdrowych przysmaków dla wszystkich uczniów szkoły. Cele edukacyjne i profilaktyczne w ramach projektu zostały w klasie Va zrealizowane. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w działaniach, nabywając praktyczne umiejętności dbania o swoje bezpieczeństwo i zdrowie.

  • W ramach ,,Tygodnia Bezpieczeństwa” uczniowie klas V a, VII a i VII b z zaangażowaniem wykonywali plakaty i prace plastyczne poświęcone zasadom bezpiecznego zachowania. Tematy ich prac obejmowały bezpieczeństwo na drodze, w górach, nad wodą, w sieci oraz podczas letniego wypoczynku.

    Twórcze działania były doskonałą okazją do utrwalenia wiedzy i przypomnienia jak ważna jest odpowiedzialność oraz troska o własne i cudze bezpieczeństwo.

    Piękne prace uczniów można podziwiać na korytarzu szkolnym obok świetlicy. Wystawa prac plastycznych to wspaniały sposób na wyeksponowanie kreatywności młodych artystów.

  • W ramach „Tygodnia Bezpieczeństwa i Zdrowego Stylu Życia” realizowanego w naszej szkole pod hasłem „Dbaj o zdrowie i bezpieczeństwo każdego dnia!”, uczniowie klasy 6a podczas lekcji języka polskiego uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpiecznemu wypoczynkowi podczas wakacji.

    Na podstawie prezentacji „Bezpieczne wakacje” uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w górach, w lesie oraz podczas jazdy na rowerze. Rozmawiali również o właściwym reagowaniu w sytuacjach zagrożenia, korzystaniu z numerów alarmowych oraz zasadach udzielania pierwszej pomocy. Szczególną uwagę zwrócono na znaczenie znajomości numerów alarmowych, zwłaszcza numeru 112, który należy wybrać w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia lub mienia. Uczniowie przypomnieli sobie również, jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi podczas zgłaszania zdarzenia.

  • 18 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów uczniom klas I–VIII, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli sukcesy w różnorodnych konkursach przedmiotowych i artystycznych.

    Wyróżnieni zostali uczniowie biorący udział w konkursach z języka polskiego, matematyki, plastyki, języka angielskiego oraz języka niemieckiego. Nagrody i dyplomy otrzymali również uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu „Świetlik”.

    Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom. Wasza wiedza, talent, zaangażowanie i wytrwałość są powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im.Władysława Jasińskiego w Koprzywnicy
    ul. Szkolna9
    27-660 Koprzywnica
  • 015 8477100

Galeria zdjęć