Nawigacja

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
  • Udział Szkoły Podstawowej im. Władysława Jasińskiego w Koprzywnicy w Akcji „Żonkile” – Pamiętamy!

    #AkcjaŻonkile#ŁączyNasPamięć@MuzeumHistoriiŻydówPolskichPOLIN

  • ,,Twój Dar Serca"

    Dziękujemy wszystkim za okazane serce i wsparcie akcji charytatywnej dla Wiktorii Wilk. Pamiętajmy, aby wspierać tych, którzy nas potrzebują. Nie bądźmy obojętni na ludzkie cierpienie. Czasem nawet drobny gest może odmienić czyjeś życie. Wiktoria, jesteśmy z Tobą!

  • Konkurs plastyczny ,,Mój motyl”

    Drodzy Uczniowie!

    Serdecznie zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie plastycznym ,,Mój motyl". Konkurs przeznaczony jest dla klas 1-3 i 4-8. Technika wykonania pracy jest dowolna np. rysunek w formacie A-4 lub A-3, rzeźba, rękodzieło itp. Nie używamy materiałów sypkich.

    Konkurs zostanie poprzedzony pogadanką na temat motyli żyjących w Polsce, gdyż taki jest cel.

    Kryteria oceny: pomysłowość, pracowitość, staranność. Praca powinna zawierać metryczkę - imię i nazwisko, klasa, nazwa szkoły.

    Pracę składamy do organizatorów do 8 kwietnia. Za wyróżnione prace komisja przyzna nagrody, a najciekawsze zostaną wysłane do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach na II etap konkursu. Liczymy na Waszą kreatywność!

    Organizatorzy: ZPO w Koprzywnicy Konkurs koordynują: Jolanta Ordon i Bożena Grzyb

  • Powiatowa Giełda Szkół Ponadpodstawowych – Świadomy Wybór, Pewna Przyszłość

    W dniu 21 marca 2025 r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Sandomierskiego, która odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sandomierzu. Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Sandomierzu pod Honorowym Patronatem Kuratorium Oświaty w Kielcach. Uroczystego otwarcia giełdy dokonał pan Marcin Piwnik – Starosta Sandomierski oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty pan Piotr Łojek.

    Spotkanie poprowadziła Pani Ewa Drzazga - Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji.

    Celem spotkania było umożliwienie uczniom klas ósmych szkół podstawowych zapoznanie się z ofertą kształcenia na rok szkolny 2025/2026. Młodzież również mogła się dowiedzieć, jakich fachowców szuka obecnie rynek pracy.

    Szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu zaprezentowały swój dotychczasowy dorobek i bogatą ofertę kształcenia na najbliższy rok szkolny. Na przygotowanych stoiskach wystawienniczych młodzież miała również możliwość bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i uczniami danej szkoły. Można było się również dowiedzieć jakie dana placówka proponuje zajęcia pozalekcyjne, jak działają praktyki w szkole oraz u przedsiębiorców, z którymi jednostka współpracuje. Poszczególne szkoły średnie wiele uwagi poświęciły swoim projektom realizowanym na arenie ogólnopolskiej, czy wyjazdom zagranicznym w ramach programów międzynarodowych typu Erasmmus.

    Podczas Giełdy dostępne były punkty informacyjne: Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Bursy Szkolnej, Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Punktu Doradztwa Zawodowego, Ochotniczego Hufca Pracy, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sandomierzu, 3 Batalionu Radiotechnicznego oraz Oddziału Rejonowego PCK w Sandomierzu.

    Na stoisku promocyjnym Państwowej Straży Pożarnej uczniowie mogli dowiedzieć się o zawodzie i pracy strażaka w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej oraz jakie wymagania trzeba spełnić przy naborze do służby. Zaprezentowany został sprzęt i wyposażenie, którym dysponują strażacy podczas działań ratowniczo – gaśniczych. Omówiono sprzęt wchodzący w skład Specjalistycznych Grup Ratowniczych działających przy sandomierskiej komendzie tj. sonar do poszukiwań obiektów pod wodą oraz ubranie i wyposażenie strażaka – nurka. Odwiedzającym zwrócono również uwagę na kampanie społeczne Stop Pożarom Traw, Czujka na Straży Twojego Bezpieczeństwa.

    Giełda Szkół cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród ósmoklasistów.

    Młodzieży życzymy przemyślanych i trafnych wyborów.

  • Sandomierz pełen tajemnic – wycieczka pełna wrażeń!

    14 marca odbyła się wycieczka do Sandomierza klas 7a, 7b i 8a. Spacerując po urokliwych uliczkach, odkrywaliśmy tajemnice podziemnej trasy – historia tego miejsca robi wrażenie! Po zwiedzaniu przyszedł czas na pyszną pizzę w klimatycznej restauracji “Pod Ciżemką”, a na zakończenie wyjazdu – seans w kinie “Starówka”. Świetna atmosfera, super towarzystwo i mnóstwo wrażeń! Trzeba to powtórzyć!

  • Witaj, wiosno! Uczniowie klas I-III żegnają zimę

    „Chodźmy, chodźmy Marzannę wyrzucić!Niech śnieg z mrozem już nie wróci.”

    W piątek, 21 marca, uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami radośnie świętowali nadejście wiosny. To wyjątkowe wydarzenie było długo wyczekiwane przez wszystkich.

    Z uśmiechami na twarzach wyruszyliśmy na spacer po Koprzywnicy, niosąc symboliczne Marzanny, by pożegnać zimę. Dzieci z ogromnym entuzjazmem śpiewały wiosenne piosenki, próbując na dobre przepędzić chłodne dni.

    Cieszymy się, że mogliśmy w tak radosny sposób przywitać nową porę roku, która obdarowała nas piękną, słoneczną pogodą. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych uczniów wiosna zagości u nas na dobre, przynosząc ciepłe i pełne radości dni!

  • Powitanie wiosny

    Uczniowie klasy IV a wzięli udział w tradycyjnym obrzędzie pożegnania zimy - powitania wiosny. Podczas marszu śpiewaliśmy piosenki i wznosiliśmy radosne okrzyki. Piękne wiosenne słońce przygrzewało i oświetlało roześmiane twarze uczestników korowodu .

    Wychowawca : Bożena Grzyb

  • OGŁOSZENIE

    Zespół Placówek Oświatowych w Koprzywnicy serdecznie zaprasza na Kiermasz Wielkanocny, organizowany z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Podczas kiermaszu będzie można zakupić piękne, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

    Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji i stworzenia własnych dekoracji – palm, stroików, pisanek i innych wielkanocnych ozdób – które wzbogacą nasze stoisko.

    Liczymy na mnóstwo kolorowych, wiosennych prac, wykonanych z sercem! Gotowe ozdoby prosimy dostarczyć do sekretariatu szkoły do 28 marca 2025 r.

    Dochód z kiermaszu zasili konto Samorządu Uczniowskiego.

    Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie!

    Organizatorzy:Samorząd Uczniowski

  • Klasowe obchody DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA w klasie IVa

    Dziękujemy pięknie Pani Annie Olechowskiej i Zuzi za pyszne słodkości. Kolorem przewodnim dzisiejszego dnia był zielony. Bawiliśmy się świetnie.

    Wychowawca: Bożena Grzyb

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY PI

    14 marca uczniowie klasy 4b świętowali Dzień Liczby Pi. Były gry i zabawy matematyczne oraz wiele ciekawych informacji na temat tej fascynującej liczby. Święto Pi obchodzone jest na całym świecie właśnie w tym dniu. Data ta nie jest jednak dziełem przypadku. Jej przybliżenie do dwóch miejsc po przecinku to 3,14. Jest to odpowiednik amerykańskiego zapisu daty 14 marca.

    Liczba Pi jest stałą matematyczną wyrażającą stosunek obwodu koła do długości jego średnicy. Łączy różne dziedziny. Występuje w geometrii, fizyce, inżynierii, a nawet w sztuce i architekturze. Jako pierwszy jej właściwości i znaczenie w matematyce badał Archimedes, dlatego bywa nazywana stałą Archimedesa. Swoje kolejne imię -Ludolfina- zawdzięcza niemieckiemu matematykowi Ludolphowi van Ceulenowi, który w XVIII wieku podał jej rozwinięcie z dokładnością do 35 miejsc po przecinku. Od XVIII wieku znana jest jako π- od pierwszej litery greckiego słowa oznaczającego obwód. Jest jedyną liczbą, która ma swoje święto. Jest inspiracją dla wielu artystów, którzy tworzą wierszyki ułatwiające zapamiętanie kolejnych cyfr jej rozwinięcia dziesiętnego. Polska noblistka Wiesława Szymborska poświęciła jej jeden ze swoich wierszy.

    Wychowawca: p. Agnieszka Sośniak

  • Nagrody w Konkursie ,, Stypendiada Polonistyczna" rozdane!

    Uczniowie naszej szkoły, którzy brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Stypendialnym ,,Stypendiada Polonistyczna" organizowanym przez Firmę Edukacyjną ,,Orzeł" ze Skierniewic, poznali wyniki swoich zmagań. Pan dyrektor, Mirosław Sarzyński, wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy. Sukces na arenie ogólnopolskiej osiągnęła uczennicą klasy 4a Laura Piątkowska. Uczennicą otrzymała wyróżnienie, dyplom finalisty oraz pamiątkowy medal za udział w konkursie czytelniczym ,, Kreator" wykazując się świetną znajomością treści lektury ,,Akademia Pana Kleksa". Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uczennicę do konkursu przygotowywała Beata Dębowska.

  • Dzień Kobiet w klasie 8B

    Spędziliśmy lekcje na rozmowach przy słodkim poczęstunku i napojach, a każda z dziewczyn otrzymała śliczny kwiatek.

  • Dzień Kobiet w naszej szkole

    W dniu 7 marca każda kobieta i dziewczyna w naszej szkole mogła poczuć się wyjątkowo. Nasi chłopcy nie zapomnieli o tym wspaniałym dniu i już od samego rana składali życzenia swoim nauczycielkom i koleżankom, wręczali kwiaty i drobne upominki. To był naprawdę miły dzień.

    Samorząd Uczniowski

  • Razem dla Wiktorii – Weź Udział w Licytacji!

    Przypominamy o trwającej licytacji voucherów na Facebooku naszej szkoły!
    To jedna z wieku form pomocy dla 17- letniej Wiktorii Wilk, która  potrzebuje naszego wsparcia.
    Licytacja odbywa się w komentarzach pod zdjęciem wybranego vouchera – zaczynamy od kwoty wyjściowej i podbijamy stawkę. Płatność odbywa się wyłącznie osobiście w formie datku po zakończeniu licytacji i kontakcie organizatorów ze zwycięzcą. Licytacja trwa do 17 marca do godz. 20:00.
    Zapraszamy do licytacji. DOBRO POWRACA - PAMIĘTAJMY!

  • SPOTKAJMY SIĘ W ROCZNICĘ ODEJŚCIA ŚW. JANA PAWŁA II DO DOMU OJCA

  • SZKOŁA PODSTAWOWA W KOPRZYWNICY - SZKOŁĄ WYRÓWNYWANIA SZANS

    Różnorodność społeczności uczniowskiej w szkole jest faktem i stanowi  poważne wyzwanie dla nauczycieli. Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mają prawo do nauki w szkole ogólnodostępnej. W tym kontekście szkoła jest szczególnym miejscem i ma specjalne zadania, by szanse edukacyjne rzeczywiście były równe i zapewniały warunki do osiągania sukcesów edukacyjnych i poczucia akceptacji.

    Szkoła Podstawowa im. Władysława Jasińskiego w Koprzywnicy podejmuje szereg działań wspierających uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, niepowodzeniami szkolnymi czy adaptacyjnymi zapewniając im warunki do harmonijnego rozwoju i osiągania sukcesów szkolnych.
    W ramach tych działań realizowane są zajęcia wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne oraz rewalidacyjne dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego ucznia.

    W naszej szkole są uczniowie ze  specjalnymi potrzebami edukacyjnymi: opinie psychologiczno-pedagogiczne posiada 38 uczniów, natomiast orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego - 12, którzy wymagają pomocy
    i wsparcia. Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wymagają stałych, systematycznych oddziaływań prowadzonych w klasie przez nauczyciela niejednokrotnie przy współpracy nauczyciela współorganizującego proces kształcenia. Potrzeby uczniów są dostrzegane i analizowane przez zespoły nauczycieli uczących, pedagoga, logopedów. Dużym atutem jest średnia liczebność uczniów w klasach, dzięki czemu nauczyciele znają zdolności uczniów, wiedzę,  ich zainteresowania oraz wcześniejsze doświadczenia, co znacznie byłoby utrudnione w klasach trzydziestoosobowych. W odniesieniu do dzieci ze SPE nauczyciele troszczą się o rozwój ich samodzielności i konkretnych umiejętności: słuchania, komunikowania się, pisania, liczenia i czytania, obsługi komputera oraz umiejętności rozwiązywania problemów, stosowania wiedzy i współpracy.

    Zajęcia logopedyczne prowadzone są dla dzieci z wadami wymowy, trudnościami w komunikacji oraz opóźnionym rozwojem mowy. Dzięki indywidualnemu podejściu, ćwiczeniom artykulacyjnym i technikom wspomagającym rozwój językowy, uczniowie zyskują lepszą zdolność porozumiewania się i większą pewność siebie.

    Terapia logopedyczna, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne  stanowią również specjalistyczną formę wsparcia organizowaną w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. W niektórych przypadkach jest ona zalecana jako element zajęć rewalidacyjnych dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Na zajęcia uczęszczają także uczniowie wyłonieni na podstawie diagnozy logopedycznej. Wśród uczniów klas 0–IV terapią logopedyczną objętych jest 50 dzieci. Nauczyciele prowadzą indywidualne zajęcia, dostosowując metody pracy do możliwości każdego ucznia, co pozwala na skuteczne wsparcie w zakresie rozwoju mowy i komunikacji.

    Szkoła zatrudnia wykwalifikowanych logopedów, pedagoga oraz innych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie przygotowanie pedagogiczne oraz bogate doświadczenie w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Ich zaangażowanie i profesjonalizm przekładają się na wysoką skuteczność terapii, co korzystnie wpływa na rozwój umiejętności komunikacyjnych, wyzwalanie aktywności i otwartości  uczniów, co w przyszłości ułatwi im dalsze kształcenie i rozwój. Obecność doświadczonej kadry specjalistów, którzy doskonale znają zespoły klasowe, podnosi prestiż szkoły i zapewnia uczniom dostęp do nowoczesnych metod terapeutycznych.

                Zajęcia rewalidacyjne przeznaczone są dla uczniów z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Ich głównym celem jest wzmacnianie mocnych stron dziecka, kompensowanie deficytów oraz wspieranie jego samodzielności. Podczas zajęć wykorzystywane są specjalistyczne pomoce dydaktyczne, takie jak puzzle edukacyjne, układanki sensoryczne, programy komputerowe wspomagające naukę oraz ćwiczenia stymulujące rozwój poznawczy. Zajęcia prowadzone są indywidualnie, co pozwala na dostosowanie tempa pracy do potrzeb każdego dziecka.

    Szkoła dba o to, aby wsparcie było kompleksowe i systematyczne. W terapię uczniów zaangażowani są nie tylko logopedzi i nauczyciele rewalidacji, ale również wychowawcy, nauczyciele współorganizujący proces kształcenia oraz specjaliści z zakresu pedagogiki specjalnej. Ich współpraca pozwala na skuteczniejsze dostosowanie metod pracy do potrzeb dzieci oraz lepszą koordynację działań edukacyjnych.

    Nauczyciele prowadzący zajęcia ściśle współpracują również z rodzicami, udzielając im wskazówek do pracy
    z dzieckiem w domu oraz organizując spotkania konsultacyjne i warsztaty edukacyjne. Dzięki temu terapia prowadzona w szkole ma swoje przedłużenie w codziennym funkcjonowaniu ucznia, co znacznie zwiększa jej efektywność.

    Współczesny świat stawia przed społeczeństwem wiele trudnych wyzwań. Ludzie zmagają się z różnymi problemami, zarówno ekonomicznymi, zdrowotnymi jak i emocjonalnymi. Dlatego tak ważne jest kształcenie w szkole podstawowej dla dalszego rozwoju dzieci. Jeżeli kierują nim doświadczeni, profesjonalni pedagodzy, a nauka odbywa się w optymalnych ilościowo zespołach klasowych, wtedy istnieje bardzo duża szansa, że żadna potrzeba dziecka nie zostanie przeoczona i dzieci od razu otrzymają wsparcie, co pozwoli im skutecznie wyrównać szanse edukacyjne i sprawi, że jako dorośli ludzie lepiej poradzą sobie w życiu.

     

     

  • Młodzi pasjonaci biologii reprezentują szkołę w konkursie „Idę na medycynę”

    W dniu 06.03.2025 r. uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych, Lidia Bielska (klasa 7a) i Piotr Drypa (klasa 8a), pod opieką pani Marty Lasoty, nauczycielki biologii, wzięli udział w konkursie wiedzy z zakresu anatomii, fizjologii i ochrony zdrowia człowieka.

    Organizatorem konkursu „Idę na medycynę” dla szkół podstawowych była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Zawierzbiu. Celem wydarzenia było rozwijanie wiedzy biologicznej wśród młodzieży, zachęcanie do samodzielnego poszerzania wiadomości oraz promowanie zachowań prozdrowotnych.

    Konkurs przebiegł w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie mieli okazję poznać rówieśników z innych szkół, którzy – podobnie jak oni – pasjonują się biologią. Wyróżnili się zarówno swoją szeroką wiedzą, jak i wysoką kulturą osobistą.

  • Szkolny Konkurs Plastyczny na Lapbooka ,,Opowiem Wam o św. Janie Pawle II".

    Konkurs organizowany jest z okazji 20 rocznicy odejścia św. Jana Pawła II do domu Ojca. Regulamin Konkursu:

    1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1-3 i 4-8

    2. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę z metryczką na odwrocie - imię, nazwisko i klasa. 3. Praca powinna być wykonana w formacie A-3 z trwałych materiałów, różnymi technikami.

    4. Prace składamy do 25 marca.

    Każdy z uczestników konkursu ma za zadanie wykonać i opracować książkę tematyczną w formie lapbooka, który dotyczyć będzie św. Jana Pawła II.

    5. Nie dopuszcza się prac wykonanych z materiałów sypkich.

    6. Udział w konkursie oznacza udzielenie organizatorom prawa do publicznej prezentacji.

    7. Lapbook , czyli książka na kolanach (z mnóstwem sekretów) jest rodzajem teczki tematycznej w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat.

    8. Ocena prac i nagrody:

    - prace konkursowe zostaną ocenione przez Komisję Konkursową powołaną przez Organizatorów Konkursu.

    Za wyróżnione prace Komisja przyzna następujące nagrody: I miejsce - 100% dofinansowania do wycieczki do Wadowic.

    II miejsce - 80% dofinansowania

    III miejsce - 60 % dofinansowania

    Wyróżnienie - 50 % dofinansowania wyjazdu.

    Nagrodzeni uczniowie z klas 1- 3 udział w wycieczce możliwy pod opieką rodzica (za odpłatnością).

    9. Organizatorem Konkursu jest Zespół Placówek Oświatowych w Koprzywnicy.

    Koordynatorami konkursu są : p. Bożena Grzyb, ks. Tomasz Pyryt i p. Sylwia Rzepka. Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie i zaprezentowania własnej kreatywności. Liczymy na piękne prace. Powodzenia!

  • ,,Dzień Kobiet w klasie IV a"

  • ,,Diplok Dino i logopedyczna przygoda – kreatywne zajęcia w grupach 0A i 0B''

    Z okazji Europejskiego  Dnia Logopedy dzieci z grup 0A i 0B wyruszyły w fascynującą podróż do świata dinozaurów. Wspólnie z Diplokiem Dino odkrywały tajemnice prawidłowej wymowy, doskonaliły aparat artykulacyjny, ćwiczyły słuch fonematyczny i koordynację ruchowo-słuchową. Zajęcia przygotowane przez panie logopedki były pełne zagadek, ćwiczeń oddechowych, zabaw sensorycznych i eksperymentów, które rozbudziły kreatywność oraz wyobraźnię dzieci.

    Spotkanie rozpoczęło się od zagadek, które miały wprowadzić dzieci w temat zajęć. Przedszkolaki odgadywały ukryte hasła, a następnie analizowały ich strukturę – dzieliły słowa na sylaby, głoskowały i porównywały długość wyrazów. Dzięki tabliczkom wyrazowym i ilustracji Diploka Dino, dzieci dowiedziały się, że to właśnie on będzie ich przewodnikiem w logopedycznej zabawie.

    Pierwszą wprowadzoną aktywnością były ćwiczenia aparatu artykulacyjnego – gimnastyka buzi i języka. Dinozaur Diplok obudził się bardzo głodny, a dzieci miały mu pomóc w porannych rytuałach. Naśladowały szerokie ziewanie, wyciągały języki jak Diplok rozglądający się za jedzeniem i wibrowały wargami, udając burczenie w jego brzuchu. Następnie, krok po kroku, wykonywały kolejne ćwiczenia:

    • „Liście” – dotykanie językiem każdego zęba, naśladowanie dinozaura jedzącego rośliny,
    • „Balon” – wypychanie policzków powietrzem, rozwijanie mięśni artykulacyjnych,
    • „Krople” – przełykanie wody jak Diplok pijący ze strumyka,
    • „Bębenek” – rytmiczne mówienie „bum, bum” w celu ćwiczenia oddechu i rezonansu głosu.

    Następnie doskonalono analizę i syntezę wzrokową – tajemnicza mapa dżungli. Dzieci wcieliły się w tropicieli dinozaurów, odkrywając ślady ukryte pod liśćmi. W rytm muzyki  wędrowały po sali, a gdy melodia milkła, sprawdzały, jakie tropy ukryły się pod listowiem. Było to ćwiczenie wspierające spostrzegawczość i analizę wzrokową.

    Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa sensoryczna ,,Wykopaliska” gdzie uczniowie podzieleni na zespoły przystąpili do pracy w poszukiwaniu prehistorycznych skarbów. Za pomocą pędzelków delikatnie odgarniali kaszę mannę, mąkę, sól oraz masę solną  z pojemników, odkrywając ukryte kości dinozaurów. Zadaniem każdej grupy było dopasowanie znalezisk do odpowiedniego gatunku dinozaura. Zabawa rozwijała pracę zespołową, motorykę małą oraz percepcję wzrokową.

    Kolejną wprowadzoną aktywnością była również zabawa oddechowa, która polegała na ratowaniu dinozaura, który stracił swoje pomponowe futerko! Dzieci miały za zadanie pomóc mu odzyskać barwne kropki poprzez dopasowanie pomponów do śladów na jego skórze. W tym celu korzystały ze słomek, zasysając powietrze i przenosząc pompony na odpowiednie miejsce. Ćwiczenie wspierało rozwój aparatu oddechowego i precyzyjną koordynację ruchowo-słuchową.

    Kulminacyjnym momentem zajęć była eksplozja wulkanu! Przy pomocy octu, sody i barwników dzieci wywołały spektakularną erupcję, rozwijając przy tym umiejętność opisywania zjawisk oraz wzbogacając słownictwo.

    Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało ilustrację Diploka Dino, którą pokolorowało zgodnie z określonym kodem. Ćwiczenie to wspierało percepcję wzrokową, koncentrację oraz umiejętność klasyfikacji.

    Zajęcia były pełne radości, ruchu i ciekawych wyzwań. Podczas zajęć przedszkolaki nie tylko świetnie się bawiły, ale także rozwijały swoje kompetencje językowe, artykulacyjne i sensoryczne. Diplok Dino na pewno na długo pozostanie w ich pamięci jako wyjątkowy przewodnik po świecie logopedii!

    Zajęcia przygotowały i przeprowadziły panie logopedki:

    Agnieszka Kolasińska

    Sylwia Sado

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im.Władysława Jasińskiego w Koprzywnicy
    ul. Szkolna9
    27-660 Koprzywnica
  • 015 8477100

Galeria zdjęć