Wprawdzie przyszliśmy do szkoły bez książek i zeszytów, ale dzisiejsze lekcje zapamiętamy na długo- oznajmili nauczycielom uczniowie z klasy Va, wracając ze szkolnej wycieczki do Sandomierza w środę, 17 czerwca.
Sandomierz pełen jest urzekających widoków. Pierwszy, który zachwycił uczniów to Wąwóz Królowej Jadwigi. Trasa odsłoniła wszelkie niepowtarzalne osobliwości wąwozu lessowego, które uczniowie utrwalili na zdjęciach.
W dalszej kolejności dzieci odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu, ponieważ wychowawczyni, pani Bożena Grzyb, wylicytowała charytatywny voucher, uprawniający do spędzenia dnia w Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej w Sandomierzu. Głównym celem tej wizyty było poznanie trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. W trakcie wizyty zaprezentowano samochód bojowy wraz z jego wyposażeniem. Uczniowie obserwowali sprzęt wykorzystywany podczas działań ratowniczych. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wozu strażackiego oraz drabiny strażackiej. Uczniowie mieli również możliwość nauczyć się, jak prawidłowo rozwija się węże strażackie i jak się z nich korzysta. Przypomnieli sobie numery alarmowe i zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Nie zabrakło także krótkiego pokazu, jak wygląda alarm i wyjazd do akcji. Na zakończenie pobytu w jednostce odbyła się projekcja filmu, podczas którego uczniowie poznali specyfikę służby strażaka.
Kolejnym punktem w programie wycieczki były Góry Pieprzowe. Na miejscu uczniowie poznali niezwykłą specyfikę tego miejsca, a z punktu widokowego zobaczyli piękną panoramę z Wisłą i Sandomierzem. Po zejściu z Gór Pieprzowych uczniowie udali się do centrum miasta, gdzie podziwiali najsłynniejsze zabytki: Bramę Opatowską, Ratusz i Zamek Królewski.
Wyjazd do PSP połączony ze zwiedzaniem Sandomierza w pełni zrealizował założone cele edukacyjne.
Bożena Grzyb, Beata Dębowska
,,Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowego Stylu Życia” został zorganizowany w naszej szkole pod hasłem ,,Dbaj o zdrowie i bezpieczeństwo każdego dnia”.
W ramach tego projektu klasa V a zrealizowała następujące działania.
Podczas wyjazdu edukacyjnego do Sandomierza uczniowie stosowali poznane wcześniej zasady bezpiecznego zachowania się na przejściu dla pieszych. Na lekcjach plastyki wykonali prace na temat zdrowego odżywiania i bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas wakacji. Na godzinie wychowawczej wychowawca przeprowadził pogadankę o wpływie zdrowego odżywiania na rozwój człowieka, a efektem tych rozmów było przygotowanie przez uczniów smacznych owocowych koktajli, soków i szaszłyków. W czasie przerwy śródlekcyjnej odbyła się degustacja zdrowych przysmaków dla wszystkich uczniów szkoły. Cele edukacyjne i profilaktyczne w ramach projektu zostały w klasie Va zrealizowane. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w działaniach, nabywając praktyczne umiejętności dbania o swoje bezpieczeństwo i zdrowie.
Bożena Grzyb
W ramach ,,Tygodnia Bezpieczeństwa” uczniowie klas V a, VII a i VII b z zaangażowaniem wykonywali plakaty i prace plastyczne poświęcone zasadom bezpiecznego zachowania. Tematy ich prac obejmowały bezpieczeństwo na drodze, w górach, nad wodą, w sieci oraz podczas letniego wypoczynku.
Twórcze działania były doskonałą okazją do utrwalenia wiedzy i przypomnienia jak ważna jest odpowiedzialność oraz troska o własne i cudze bezpieczeństwo.
Piękne prace uczniów można podziwiać na korytarzu szkolnym obok świetlicy. Wystawa prac plastycznych to wspaniały sposób na wyeksponowanie kreatywności młodych artystów.
Bożena Grzyb
W ramach „Tygodnia Bezpieczeństwa i Zdrowego Stylu Życia” realizowanego w naszej szkole pod hasłem „Dbaj o zdrowie i bezpieczeństwo każdego dnia!”, uczniowie klasy 6a podczas lekcji języka polskiego uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpiecznemu wypoczynkowi podczas wakacji.
Na podstawie prezentacji „Bezpieczne wakacje” uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w górach, w lesie oraz podczas jazdy na rowerze. Rozmawiali również o właściwym reagowaniu w sytuacjach zagrożenia, korzystaniu z numerów alarmowych oraz zasadach udzielania pierwszej pomocy. Szczególną uwagę zwrócono na znaczenie znajomości numerów alarmowych, zwłaszcza numeru 112, który należy wybrać w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia lub mienia. Uczniowie przypomnieli sobie również, jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi podczas zgłaszania zdarzenia.
Podczas zajęć omówiono także zasady bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie przypomnieli sobie, jak bezpiecznie poruszać się jako piesi, rowerzyści i pasażerowie. Zwrócono uwagę na konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego, korzystania z przejść dla pieszych oraz noszenia elementów odblaskowych. Podkreślono również, jak ważne jest używanie kasku ochronnego podczas jazdy na rowerze i hulajnodze, który może skutecznie chronić głowę przed poważnymi urazami w razie upadku lub kolizji.
Ważnym elementem zajęć było również bezpieczeństwo w Internecie. Uczniowie rozmawiali o ochronie danych osobowych, zagrożeniach wynikających z kontaktów z nieznajomymi w sieci oraz o odpowiedzialnym korzystaniu z mediów społecznościowych. Omówiono niebezpieczeństwa związane z cyberprzemocą, oszustwami internetowymi, fałszywymi wiadomościami, próbami wyłudzania danych oraz publikowaniem zdjęć i informacji, które mogą naruszać prywatność własną lub innych osób. Podkreślono, że w przypadku niepokojących sytuacji w sieci należy zwrócić się o pomoc do rodziców lub innych zaufanych dorosłych.
Zwrócono także uwagę na właściwe zachowanie podczas burzy, odpowiedzialne postępowanie w czasie podróży oraz konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas letnich zabaw i aktywności na świeżym powietrzu.
Podczas zajęć uczniowie analizowali przedstawione informacje, dzielili się własnymi doświadczeniami, doskonalili umiejętność wyszukiwania najważniejszych treści oraz formułowania wniosków. Wspólnie stworzyli także zbiór zasad, które pomogą im spędzić wakacje w sposób odpowiedzialny, zdrowy i bezpieczny.
Lekcja była okazją do rozwijania umiejętności czytania ze zrozumieniem, formułowania wniosków oraz kształtowania postaw odpowiedzialności za siebie i innych.
Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do tego, że tegoroczne wakacje będą nie tylko pełne przygód i odpoczynku, ale przede wszystkim bezpieczne-zarówno podczas wyjazdów, zabaw na świeżym powietrzu, poruszania się po drogach, jak i korzystania z Internetu.
Życzymy wszystkim uczniom słonecznych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!
18 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów uczniom klas I–VIII, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli sukcesy w różnorodnych konkursach przedmiotowych i artystycznych.
Wyróżnieni zostali uczniowie biorący udział w konkursach z języka polskiego, matematyki, plastyki, języka angielskiego oraz języka niemieckiego. Nagrody i dyplomy otrzymali również uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu „Świetlik”.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom. Wasza wiedza, talent, zaangażowanie i wytrwałość są powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej.
Dziękujemy także nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursów oraz rodzicom za wsparcie i motywowanie dzieci do rozwijania swoich pasji.
Życzymy kolejnych sukcesów i nieustannej radości z odkrywania świata nauki!
Podczas lekcji wychowawczych w ramach projektu ,,Świętokrzyska Edukacja Zawodowa” w klasie 8b zrealizowane zostały tematy dotyczące doradztwa zawodowego:
Jak motywacja pomaga w wyborze zawodu?
Jak skutecznie zaprezentować siebie?
Zawody przyszłości. Jaki zawód warto wybrać?
Czy w przyszłości wystarczy mieć jeden zawód?
Czy wolontariat może być kluczem do kariery?
Jak wybrać właściwą szkołę średnią?
Celem tych lekcji było wspieranie uczniów w:
- planowaniu ścieżki edukacyjno-zawodowej,
- rozwijaniu samoświadomości,
- przygotowaniu do świadomych decyzji dotyczących przyszłości.
W czasie zajęć odbyły się dyskusje, analizy przykładów działalności wolontariackiej, prezentacje doświadczeń wolontariuszy. Uczniowie obejrzeli również prezentacje multimedialne, analizowali raporty dotyczące rynku pracy, zmiany na rynku pracy, oferty szkół.
Uczniowie poznali swoje zainteresowania i predyspozycje, rozwinęli umiejętność autoprezentacji, zdobyli wiedzę o rynku pracy, zawodach przyszłości oraz możliwościach dalszego kształcenia. Dzięki temu są lepiej przygotowani do podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych.
Osiągnięte cele:
Uczniowie:
- Potrafią wskazać własne zainteresowania i wyjaśnić, jak wpływają one na wybór zawodu.
- Umieją przedstawić swoje mocne strony, zainteresowania i osiągnięcia w sposób jasny i pewny.
- Rozumieją korzyści płynące z wolontariatu oraz jego wpływ na zdobywanie kompetencji zawodowych.
- Umieją wskazać zawody o rosnącym znaczeniu i określić kompetencje potrzebne do ich wykonywania.
W niedzielę, 14 czerwca 2026 roku, podczas Pikniku Rodzinnego, na scenie w ogrodach cysterskich wystąpili uczniowie z klas I-VII. Program otworzyła piosenka ,,Chodź pomaluj mój świat” w wykonaniu uczennic z klasy szóstej. W dalszej kolejności uczestnicy pikniku wysłuchali wzruszających piosenek o rodzinie i miłości. Wszystkim podobały się interpretacje piosenek ,,Radość najpiękniejszych lat” oraz ,,Meluzyna” w wykonaniu utalentowanych uczennic z klasy piątej i szóstej. Były również dwa układy choreograficzne do melodii ,,Bratnie dusze” i ,,Za krokiem krok”. Pięknie na scenie zaprezentowały się dziewczynki z klasy pierwszej i drugiej w piosence ,,Zostań moją przyjaciółką”. Cieszy nas ich talent, odwaga i chęć udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Program zakończyła piękna piosenka ,,Ja kocham mamę i tatę nie tylko od święta” w wykonaniu uczennic z klasy piątej. Występ dzieci wzbogaciła wzruszająca poezja Karola Wojtyły, papieża Polaka, który często był nazywany papieżem rodzin.
Wszystkim towarzyszyła niezapomniana atmosfera wspólnoty i radości.
Bożena Grzyb, Beata Dębowska
Piknik Rodzinny, który odbył się w ogrodach cysterskich 14 czerwca 2026 roku był pięknym rodzinnym spotkaniem, wspaniałą lekcją empatii i otwartości na potrzeby drugiego człowieczka. Podczas pikniku odbyła się bowiem Zbiórka Publiczna na rzecz dokończenia budowy Hospicyjnego Domu Aniołków dla nieuleczalnie chorych dzieci w Skowierzynie organizowana przez Fundację ,,Z Serca Dla Serca”. Wolontariusze z Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy wyposażeni w identyfikatory i puszki, prowadzili zbiórkę pieniędzy dla podopiecznych Domu Aniołków. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem kwestowali, by budować wielkie i piękne dzieło na rzecz chorych dzieci. Koordynatorami zbiórki były nauczycielki z ZPO w Koprzywnicy: Bożena Grzyb i Beata Dębowska, które podczas pikniku promowały książkę Karola Czerneckiego, prezesa Fundacji ,,Z Serca Dla Serca”. Książka zatytułowana ,,Zosia i Dom Aniołów” to poruszająca historia małej dziewczynki, która nauczyła doktora Czerneckiego, że życie nie polega na tym, by przetrwać, tylko żeby zdążyć pokochać drugiego człowieka.
Uczestnicy pikniku rodzinnego już zdążyli pokochać podopiecznych Domu Aniołków. Wolontariuszom z naszej szkoły udało się zebrać 1840 zł, 44 gr. Zbiórkę pieniędzy prowadzili: Nikola Grzesiak, Hanna Kołacz, Jan Małkowski, Wiktoria Ordon i Jakub Sarzyński. Koordynatorzy akcji dziękują wszystkim za otwarte serca i chęć pomocy dzieciom zmagającym się z chorobą nowotworową. Bez takich osób jak Państwo te szlachetne akcje byłyby niemożliwe.
Bożena Grzyb, Beata Dębowska
8 maja w piękny, słoneczny i bardzo ciepły dzień uczniowie klas drugich wybrali się na pełną atrakcji wycieczkę do Sandomierza.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od rejsu statkiem po Wiśle. Podczas podróży mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy i uroki nadwiślańskiej przyrody.
Kolejną atrakcją była zbrojownia, w której rycerz opowiadał o dawnych czasach i zwyczajach średniowiecznych wojowników. Dzieci mogły przymierzyć stroje i zbroje, a nawet potrzymać w rękach prawdziwy miecz. Była to niezwykle ciekawa i emocjonująca lekcja historii.
Następną atrakcją było zwiedzanie sandomierskich podziemi. Podczas spaceru towarzyszyła nam pani przewodnik, która w ciekawy sposób opowiadała o historii miasta oraz tajemnicach ukrytych pod ziemią. W kinie obejrzeliśmy ciekawy film o Sandomierzu, a podczas spaceru, podziwialiśmy zabytkowe kościoły Sandomierza oraz dziedziniec zamkowy.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było przejście przez słynne Ucho Igielne – jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji miasta, a następnie spacer Wąwozem Królowej Jadwigi.
Wycieczka do Sandomierza była wspaniałą okazją do poznania historii, zabytków i pięknych krajobrazów naszego kraju. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i pełni niezapomnianych wspomnień. To był naprawdę super dzień!
12 czerwca w naszej szkole odbył się pełen kreatywności i dobrej zabawy Dzień Bez Plecaka. Uczniowie po raz kolejny udowodnili, że ich wyobraźnia nie zna granic! Książki i przybory szkolne trafiły do koszyków, walizek, skrzynek, wózków, a nawet wielu innych zaskakujących „zamienników plecaka”.
Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, pomysłowość i pozytywną energię. Wasze kreatywne rozwiązania wywołały mnóstwo uśmiechów i sprawiły, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy.
Cieszymy się, że tak chętnie włączyliście się do wspólnej zabawy. To był dzień pełen radości, śmiechu i niezapomnianych pomysłów!
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!
Samorząd Uczniowski
Rodzinny Piknik klasy I b był wyjątkowym wydarzeniem pełnym uśmiechu, wspólnej zabawy i niezapomnianych chwil.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie spotkania. Dzięki ich pomysłowości, pracy i otwartym sercom, dzieci mogły spędzić czas w radosnej atmosferze. Nie zabrakło smakołyków, atrakcji i wielu okazji do budowania relacji między dziećmi i rodzicami.
To było popołudnie pełne pozytywnych emocji, które na długo pozostanie w pamięci.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia wspaniałej atmosfery.
Wychowawczyni p. Renata Kaczor - Zwolska
W ramach realizacji projektu "Efektywne i skuteczne doradztwo zawodowe" - projekt Świętokrzyska Edukacja Zawodowa uczniowie klasy 8a podczas lekcji matematyki realizowali metodą projektu temat "Z matematyką w przyszłość zawodową". W ramach zadania tworzyli prezentacje o swoich wymarzonych zawodach, w których starali się odnaleźć powiązanie z matematyką. Każdy z zaangażowaniem realizował zadanie chcąc poszerzyc swoją wiedzę o zawodach. Do swoich prezentacji uczniowie użyli umiejętności komputerowych i pozyskiwali wiedzę na temat danego zawodu uwzględniając związek z matematyką.
Dzięki temu uczniowie mogli lepiej poznać specyfikę wybranych zawodów oraz przekonać się, że matematyka jest nieodłącznym elementem wielu profesji.
Była to również doskonała okazja do rozwijania kreatywności i umiejętności skutecznego wyszukiwania informacji w internecie.
Pani M. Bochyńska i uczniowie klasy 8a
W dniu 11 czerwca 2026 r. w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum miała miejsce XXIX Międzyszkolna Sesja Ekologiczna pod tytułem "Zero Waste – mniej odpadów, więcej przyszłości".
Tego dnia uczniowie z naszej szkoły, którzy w konkursie ekologicznym wywalczyli miejsca i wyróżnienia, odebrali nagrody.
Był to mile spędzony czas, a wiele radości sprawił uczniom spektakl pt. „Smerfy”.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom!
Zwrot książek i podręczników do biblioteki szkolnej (budynek LO) będzie odbywał się w następujących terminach:
10.06.2026 r. (środa)
• klasa VII a
• klasa VII b
• klasa VIII a
• klasa VIII b
11.06.2026 r. (czwartek)
• klasa V a
• klasa V b
• klasa VI a
• klasa VI b
Podręczniki należy zwracać wyłącznie w kompletnych zestawach.
Zwrot podręczników i książek jest obowiązkowy.
Drodzy uczniowie!
Dołączyliśmy do XI edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej ,,Szkoła Anielskich Bohaterów” organizowanej przez Fundację ,,Z Serca Dla Serca”. Nasza wspaniała szkolna społeczność pragnie wspomóc dokończenie budowy Hospicyjnego Domu Aniołków w Skowierzynie, gmina Zaleszany, dla dzieci zmagających się z chorobą nowotworową. Ta piękna inicjatywa uczy empatii, otwiera nasze serca i pokazuje, że razem możemy budować wielkie i piękne dzieło na rzecz chorych dzieci.
Zbiórka symbolicznych datków w naszej szkole potrwa od 10 do 24 czerwca 2026 roku. Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do włączenia się w tę niezwykle ważną inicjatywę. Ponadto nasi wolontariusze będą prowadzić zbiórkę pieniędzy podczas ,,Pikniku Rodzinnego” przy parafii św. Floriana w Koprzywnicy w dniu 14 czerwca 2026 roku.
To dzięki takim akcjom uczymy się, że pomaganie ma sens, a dobro wraca z podwójną siłą.
Organizatorzy akcji:Bożena Grzyb, Beata Dębowska, Samorząd Uczniowski.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły organizację Dnia Sportu w naszej szkole.
Szczególne podziękowania kierujemy do:
-Pana Krzysztofa Pitry – Dyrektora MGOKiS w Koprzywnicy,
-Pana Andrzeja Zająca – Prezesa Zarządu Gminnej Spółdzielni ,,Samopomoc Chłopska" w Koprzywnicy,
-Pani Agnieszki Gawrońskiej – Wiceprzewodniczącej Rady Miasta,
-Pana Dariusza Ostrowskiego - Prezesa Klubu Sportowego KS Koprzywianka,
-Szkolnego Komitetu Rodzicielskiego,
-Rad Rodziców poszczególnych klas.
Dziękujemy za życzliwość, zaangażowanie, wsparcie organizacyjne oraz pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego wydarzenia. Dzięki Państwa współpracy nasi uczniowie mogli przeżyć dzień pełen sportowych emocji, radości i dobrej zabawy.
Razem tworzymy wspaniałą społeczność szkolną!
Dziękujemy!
Nauczyciele wychowania fizycznego.
Nasza wspaniała szkolna społeczność już po raz kolejny łączy siły i odpowiada na apel sióstr św. Dominika w Broniszewicach, aby na Dzień Dziecka podarować podopiecznym Fundacji Sióstr św. Dominika pluszaki, które wywołają uśmiech na twarzach dzieci i pozwolą zapomnieć o codziennych trudnościach. Zbiórka pluszaków trwała w naszej szkole do 31 maja 2026 roku i była piękną lekcją dziecięcej solidarności i empatii.
Dante Alighieri powiedział, że z raju zostały trzy rzeczy: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka. Mamy nadzieję, że podopieczni fundacji, patrząc na piękne pluszaki podarowane przez dzieci z naszej szkoły, poczują się W Dniu Dziecka szczęśliwe, a misie staną się ich wyjątkowymi przyjaciółmi. Organizatorów akcji w szkole cieszy fakt, że zawsze mogą liczyć na wrażliwość i zaangażowanie uczniów, rodziców i przyjaciół szkoły, pani Ewy i pani Doroty, które wsparły naszą akcję poprzez zakup nowych pluszaków i pomoc w dostarczeniu przesyłki do fundacji.
Organizatorzy: Bożena Grzyb, Beata Dębowska, Samorząd Uczniowski
Konkurs plastyczny „Zero waste – mniej odpadów, więcej przyszłości”, zorganizowany przez l Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu, skierowany był do uczniów szkół podstawowych.
Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej związanej z tematem ekologii.
Motyw przewodni to odpowiedzialna konsumpcja i ograniczanie odpadów.
W konkursie wzięło udział 14 uczniów z naszej szkoły (9cioro uczniów z klas I- III i 5oro uczniów z klas IV- VIII).
Wyniki konkursu:
W kategorii klas I - III
l miejsce- Zuzanna Kołodziej - kl. ll a
ll miejsce- Zofia Zych - kl. lb
lll miejsce- Karolina Rusznica - kl. ll a
Wyróżnienie:
Agata Dubiel - kl. lb
Oliwia Juda - kl. lb
Zuzanna Kwiecień - kl. lb
W kategorii klas IV - VIII
I miejsce - Wiktoria Ordon - kl. V a
III miejsce - Wojciech Jasiński - kl. VII b
Wyróżnienie:
Nikola Madejska - kl. VII b
Uczniowie zostaną nagrodzeni w czasie XXIX Międzyszkolnej Sesji Ekologicznej pod tytułem „Zero Waste- mniej odpadów, więcej przyszłości”, która odbędzie się 11 czerwca 2026r. w Sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum o godzinie 10.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów!
W ramach realizacji projektu Skuteczne i nowoczesne doradztwo zawodowe Świętokrzyska Edukacja Zawodowa uczniowie klas VIII na lekcjach informatyki poznali pojęcie zawodów przyszłości oraz dowiedzieli się, jakie umiejętności będą szczególnie cenione na rynku pracy w najbliższych latach. Omówiono przykłady zawodów związanych z nowoczesnymi technologiami, sztuczną inteligencją, robotyką, programowaniem, ochroną środowiska i medycyną. Następnie uczniowie przygotowywali prezentację multimedialną na temat swojego wymarzonego zawodu. W pracy wykorzystywali różne źródła informacji, selekcjonowali najważniejsze treści oraz tworzyli estetyczne i przejrzyste slajdy. Zwrócono uwagę na poprawne formatowanie tekstu, dobór grafik oraz zasady tworzenia skutecznych prezentacji.
Uczniowie wykazali zainteresowanie tematyką przyszłych zawodów oraz chętnie prezentowali własne pomysły dotyczące kariery zawodowej. Praca sprzyjała rozwijaniu kompetencji cyfrowych, kreatywności oraz świadomego planowania przyszłości.
p. Piotr Turbak
Niedawna lekcja języka angielskiego w klasie 1b przebiegła inaczej niż zwykle. Uczniowie z klasy 7b przeprowadzili dla swoich młodszych kolegów zajęcia językowe w ramach edukacji rówieśniczej pt. „Uczniowie uczą Uczniów”. Była to znakomita powtórka słówek pełna zabawy, myślenia i dziecięcej radości. I tak właśnie Dzień Dziecka był obchodzony pierwszego czerwca w klasie 1b.
Dziękuję Gabrysi, Wojtkowi i Kacprowi za zaangażowanie.
p. Maria Kossak-Błajszczak