14 lutego 2025 r. świętowaliśmy Dzień Świętego Walentego – patrona miłości. Tego dnia w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera, wypełniona serdecznością, uśmiechami i pozytywną energią. Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, dzięki której uczniowie mogli anonimowo przesyłać sobie kartki z życzeniami. Skrzynka szybko zapełniła się wyrazami sympatii, a nasz walentynkowy listonosz miał ręce pełne pracy!
Nie zabrakło też słodkich upominków – Samorząd Uczniowski przygotował lizaki i serduszka, które umiliły wszystkim ten wyjątkowy dzień.
To były Walentynki pełne uśmiechów, życzliwości i dobrych emocji!
Samorząd Uczniowski
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Święto to ma na celu ochronę różnorodności językowej oraz przypomnienie, jak ważne jest dbanie o język ojczysty. Data ta nie jest przypadkowa – upamiętnia wydarzenia z 1952 roku w Bangladeszu, gdzie podczas demonstracji na rzecz uznania języka bengalskiego za urzędowy, zginęło kilku studentów.
Obchody tego dnia to doskonała okazja, by docenić bogactwo naszego języka, jego historię i rolę
w kształtowaniu tożsamości. Język polski, choć uważany za jeden z najtrudniejszych na świecie, jest również niezwykle bogaty i piękny. Składa się z niezliczonych synonimów, barwnych frazeologizmów i unikalnych dźwięków, które czynią go wyjątkowym. To nasze narodowe dziedzictwo, które warto pielęgnować i przekazywać kolejnym pokoleniom.
Świętując ten dzień, przypominamy sobie, jak ważna jest poprawność językowa, dbałość o kulturę słowa
i szacunek do naszej polszczyzny.
Zachęcamy całą społeczność szkolną do refleksji nad pięknem naszego języka oraz do aktywnego udziału
w wydarzeniach promujących jego wartość!
Agnieszka Kolasińska
Cudowne Walentynki w klasie IV a pełne miłości, życzliwości i serdecznych gestów. Pielęgnujmy miłość
w słowach, czynach i myślach.
Wychowawca: Bożena Grzyb
14 lutego to dzień, który wielu kojarzy się z Walentynkami, ale dla nas, społeczności Szkoły Podstawowej im. Władysława Jasińskiego w Koprzywnicy, ma on również wyjątkowe, patriotyczne znaczenie. Właśnie tego dnia obchodzimy rocznicę powstania Armii Krajowej – największej podziemnej armii w okupowanej Europie podczas II wojny światowej.
To właśnie 14 lutego 1942 roku, na mocy rozkazu Naczelnego Wodza, generała Władysława Sikorskiego, utworzono Armię Krajową, kontynuując działalność Związku Walki Zbrojnej. Były to zakonspirowane siły zbrojne Polskiego Państwa Podziemnego, których pierwszym Komendantem Głównym został generał Stefan "Grot" Rowecki. Żołnierze AK walczyli z niezłomną determinacją, kierując się ideą wolnej i niepodległej Polski. Ich poświęcenie i odwaga stanowią fundament naszej narodowej tożsamości oraz inspirację dla przyszłych pokoleń.
Szkoła, która pamięta i kultywuje dziedzictwo bohaterów
Nasza szkoła nosi imię Władysława Jasińskiego – jednego z bohaterów walki o wolność Polski. To zobowiązuje nas do szczególnego pielęgnowania pamięci o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. Upamiętniając rocznicę powstania Armii Krajowej, oddajemy hołd tym, którzy stanęli w obronie naszej wolności, wartości i marzeń o lepszej przyszłości.
Chcemy, by kolejne pokolenia uczniów wzrastały w duchu patriotyzmu i odpowiedzialności za losy Polski. Pamięć o bohaterach to nie tylko lekcja historii – to także wyzwanie, by w codziennym życiu kierować się ideałami odwagi, uczciwości i poświęcenia.
Cześć i Chwała Bohaterom!
Agnieszka Kolasińska
Uczniowie klasy 8 a utrwalali wiadomości z lektury ,,Kamienie na szaniec’’ wykonując projekt. Umieszczali na swoich koszulkach te informacje, które zapisały się w pamięci i pokazują patriotyzm i poświęcenie młodych ludzi w wojennym czasie grozy. Była to ciekawa i rozwijająca forma kończąca omawianie trudnej lektury obowiązkowej.
14 lutego obchodzimy w naszej szkole Święto Zakochanych, tego dnia uruchomimy POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. W czwartek, 13 lutego, na korytarzu pojawi się skrzynka, do której będziecie mogli wrzucać kartki walentynkowe dla swoich sympatii. Pamiętajcie, aby napisać dla kogo walentynka jest przygotowana (imię, nazwisko i klasę). 14 lutego Wasze kartki rozda Amorek! W Dniu Zakochanych ubieramy się na czerwono lub biało – osoby przebrane nie będą pytane. Oprócz walentynek, każdy otrzyma w tym dniu słodkie serduszko.
Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Samorząd Uczniowski
Samorząd Szkolny oraz nauczyciele wychowania fizycznego zapraszają uczniów klas 4–8 do udziału
w wyjeździe na narty, który odbędzie się 18 lutego 2025 r. na stok w Bałtowie. Chętni będą mogli również skorzystać z lodowiska oraz snowtubingu.
Zapisy: do 13 lutego 2025 r. u nauczycieli wychowania fizycznego.
Koszt: uzależniony od liczby uczestników.
Zachęcamy do udziału!
Masz głowę pełną liczb i zagadek matematycznych? Lubisz wyzwania i chcesz sprawdzić swoje umiejętności?Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym LEON! To doskonała okazja, by zmierzyć się z ciekawymi zadaniami, rozwijać logiczne myślenie i świetnie się bawić!
Sprawdź swoje umiejętności!
Poczuj emocje rywalizacji!
Zdobądź cenne doświadczenie i nagrody!
Nie czekaj – zgłoś się już dziś!
Dołącz do matematycznej przygody i pokaż, na co Cię stać!
Organizatorka: p. Agnieszka Sośniak
Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do udziału w V Świętokrzyskiej Olimpiadzie Łamigłówek, organizowanej przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach we współpracy
z Wydawnictwem Logi.
Cel Olimpiady:
Podnoszenie kultury matematycznej poprzez popularyzację matematyki, zadań logicznych oraz łamigłówek matematycznych i logicznych wśród uczniów zainteresowanych matematyką i rozwijaniem logicznego myślenia.
Warunki uczestnictwa:
• Konkurs jest otwarty dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa świętokrzyskiego.
• Udział w Olimpiadzie jest bezpłatny.
Uczestnikami Olimpiady mogą być:
• uczniowie klas I–III szkół podstawowych;
• uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych;
• uczniowie szkół ponadpodstawowych.
Harmonogram:
• I etap: eliminacje szkolne (4 marca 2025r.)
• II etap: eliminacje powiatowe
• III etap: eliminacje wojewódzkie
Nagrody:
• Zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.
• Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy oraz nagrody pocieszenia.
Zgłoszenia:
Chętni uczniowie proszeni są o zgłoszenie do pani Anny Wiśniewskiej.
Serdecznie zachęcam do udziału i życzę powodzenia!
W tym roku po raz drugi nasz Samorząd Szkolny włączył się w zbiórkę pieniędzy na WOŚP. Aleksandra Mazur i Anna Żuraw grały dla onkologii i hematologii dziecięcej. Bardzo serdecznie dziękujemy im za ten wyjątkowy gest jako „wolontariusz” na tak szczytny cel jakim jest bezpieczeństwo i zdrowie dzieci.
Samorząd Uczniowski
Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 17 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno - edukacyjne z funkcjonariuszami policji. Podczas prelekcji policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii zimowych oraz życzyli uczniom bezpiecznych i udanych zabaw na świeżym powietrzu.
11 stycznia 2025 r. w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu odbył się konkurs kolęd i pastorałek ,,Serbinowska Kolęda'". W zmaganiach brało udział ponad 50 uczestników z Tarnobrzega i okolic.Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Sieradzka IVb, Julia Ćwiertnia i Emilia Rzepka Va. Aleksandra Kućmira Vb. Wszystkie dziewczynki zaprezentowały się pięknie i otrzymały drobne upominki. Wyróżnienie w kategorii klas IV- V otrzymała Wiktoria Sieradzka. GRATULUJEMY !
Opiekunowie : Bożena Grzyb, Sylwia Rzepka.
Corocznie każdy z nas kolęduje dla tej Miłości maleńkiej, śpiewając znane nam kolędy i pastorałki, dlatego też zgodnie z tradycją naszej szkoły w piątek, 17 stycznia 2025 na gościnnej scenie Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy odbył się już po raz XIX Konkurs Kolęd i Pastorałek Koprzywnica 2025 adresowany do uczniów klas 1-8 wszystkich szkół i placówek oświatowych, a organizowany przez Zespół Placówek Oświatowych.
W tegorocznej edycji udział wzięli soliści, duety, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne.
Wśród wykonawców usłyszeliśmy przedstawicieli z Koprzywnicy, Zawierzbia, Bilczy, Obrazowa, Gawłuszowic, Pysznicy, Łoniowa, Lipnika i Sulisławic.
Uczestnikom XIX edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek Koprzywnica 2025 przysłuchiwali się: Aleksandra Klubińska - burmistrz Koprzywnicy, dyrektorzy placówek oświatowych i kultury, sponsorzy, duchowni, nauczyciele, opiekunowie, rodzice, zaproszeni goście, młodzież.
Wszyscy uczestnicy ustawili poprzeczkę bardzo wysoko i zaprezentowali się równie doskonale jak co roku, a wykonania były jak zwykle na mistrzowskim, bardzo wysokim poziomie.
Komisja oceniająca miała niesamowicie trudny wybór i decyzję z wyborem najlepszych z najlepszych - zwycięzców.
Po odczytaniu wyników i wspólnym zdjęciu zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany przez wspaniałych i niezawodnych rodziców uczniów klas IV -VIII Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy oraz sponsorów.
Decyzją jury w skład, którego wchodzili: pani Mirosława Komaniecka, pan Mariusz Ryś i ks. Michał Wrona po wysłuchaniu wszystkich wykonawców i burzliwych obradach komisja oceniająca miała niesamowicie trudny wybór z przyznaniem trzech pierwszych miejsc i trzech wyróżnień. Jednak udało się.
Lista zwycięzców i wyróżnionych:
Zwycięzcy:
1. miejsce Izabela Wiśniewska Szkoła Podstawowa w Łoniowie
2. miejsce Karolina Miś ze Szkoły Podstawowej w Gawłuszowicach
3. miejsce Zespół „Boże Nutki” ze Szkoły Podstawowej w Łoniowie
Wyróżnienia:
1. Maja Mroczek ze Szkoły Podstawowej w Obrazowie
2. Magda Ordon z Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy
3. Julia Ćwiertnia z Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy
W imieniu organizatorów składamy ogromne podziękowanie wszystkim sponsorom, darczyńcom i rodzicom naszych uczniów.
Wiemy, że „ dobro wraca do człowieka”, a „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Dzięki Państwa dobrej woli, wielkiemu sercu, życzliwości i przychylności oraz wsparciu po raz kolejny przyłożyli Państwo swoją cegiełkę dobroci do organizacji XIX Konkursu Kolęd i Pastorałek Koprzywnica 2025
Z całego serca SERDECZNIE DZIĘKUJEMY
Anna Kitlińska, Krystyna Piątek, Agnieszka Materkowska - Fudala
Nasi sponsorzy i darczyńcy to:
1. Nadwiślański Bank Spółdzielczy w Solcu Zdroju i oddział w Koprzywnicy
2. Zakład Produkcji Artykułów Spożywczych „MISTER” Karol Binkowski, Ryszard Binkowski Spółka Jawna
3. Bar Bistro Koprzywnica Piotr Krakowiak
4. Firma Handlowo Usługowa Sklep Środków Ochrony Roślin i Przemysłowy Kolasińska Zofia i Maciej
5. 4 Łapy Firma Usługowa Marcin Gawroński
6. Agencja Usługowo-Handlowa „ Jorgo" - Jerzy Wieczorek
7. Vending Service Horzyk, Matuszny Spółka Jawna
8. Rada Rodziców Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy
9. Rodzice uczniów klas 4-8 Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy
Dziękujemy również Dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy, Dyrektorowi i Pracownikom Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy za pomoc, wsparcie i serdeczną atmosferę.
Piękne polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy zabrzmiały w niedzielę 19 stycznia 2025 r w Kościele św. Floriana w Koprzywnicy. Dziękujemy za zaproszenie, ciepłe słowa i słodkości.
Opiekunowie: Bożena Grzyb, Jolanta Ordon, Sylwia Rzepka
17 stycznia na scenie Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury odbył się XIX Konkurs Kolęd i Pastorałek - Koprzywnica 2025. Na scenie zaprezentowało się wieku młodych artystów z różnych szkół. W zmaganiach konkursowych naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice - Magda Ordon VI a, Julia Ćwiertnia V a, Emilia Rzepka V a. Wszystkie 3 dziewczynki zaprezentowały się pięknie. Decyzją jury Magda Ordon i Julia Ćwiertnia otrzymały wyróżnienia. Pięknie dziękujemy naszej reprezentacji i gratulujemy. Brawo
Opiekunowie : Bożena Grzyb, Jolanta Ordon.
Już po raz kolejny nasza społeczność szkolna włączyła się w akcję WOŚP. Dzieci aktywnie zbierały datki, a w zamian rozdawały czerwone serduszka. Serdecznie zapraszamy na Finał akcji 26 stycznia do Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Koprzywnicy. W trakcie wydarzenia wystąpią uczniowie naszej szkoły, a cała społeczność będzie miała okazję poczuć siłę wspólnego działania. Dołącz do nas.
Opiekunowie: Sylwia Rzepka, Bożena Grzyb, Beata Dębowska
W ostatnim dniu nauki przed Bożym Narodzeniem, uczniowie kl. IV b spotkali się przy wigilijnym stole. Wszyscy w odświętnych strojach, z uśmiechem na twarzach, podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia świąteczne oraz noworoczne. Wspólna Wigilia klasowa i kolędowanie bardzo nam się podobało, było zabawnie i radośnie.
Wychowawca klasy: Agnieszka Sośniak
Diecezjalny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Katolickiej Szkole w Sandomierzu. Liczna reprezentacja Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy. Wielkie dla małych i dużych wykonawców. Czekamy na wyniki.
Opiekunowie : Bożena Grzyb, Jolanta Ordon, Sylwia Rzepka.
Naszą szkolną tradycją stały się noworoczne odwiedziny podopiecznych Fundacji La Zebra w Krzcinie. W dniu 07.01.2025 nasi uczniowie wystąpili w Środowiskowym Domu Samopomocy z pięknym, jasełkowo-noworocznym programem artystycznym. Występ naszych uczniów przywołał wiele wspomnień, wzruszeń i uśmiechów na twarzach. Uczestnicy warsztatów z łezką w oku śpiewali wspólnie z dziećmi kolędy i pastorałki. W podziękowaniu za piękny występ uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie Dyrekcji, Pracownikom oraz wszystkim podopiecznym. Życzymy Szczęśliwego Nowego Roku.
Opiekunowie: Bożena Grzyb, Jolanta Ordon, Sylwia Rzepka
„Podzielić się opłatkiem,
powiedz mi, co to znaczy?
To dobrze życzyć innym
I wszystko im przebaczyć”.
Wigilia klasowa to wspaniały moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości, przy dźwiękach ulubionych kolęd oraz wspólnym posiłku wprowadzić wszystkich w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie kl. V a rozpoczęli swoją Wigilię od tradycyjnych życzeń i łamania się opłatkiem. Był też moment na wspólne odśpiewanie kolęd i rozmowy przy wigilijnym stole. Ten czas upłynął nam w cudownej atmosferze.
Wychowawca: Anna Babiak