Nawigacja

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
  • 30 Finał WOŚP


           ,,Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą”- pisał   polski poeta i dramatopisarz, Adam Asnyk. Te piękne słowa poety zainspirowały nauczycieli i  uczniów  naszej szkoły do podjęcia działań podczas 30. Finału WOŚP Koprzywnica 2022. Tegoroczny Finał WOŚP przebiegał pod hasłem ,,Przejrzyj na oczy”!, a zebrane pieniądze WOŚP  przeznaczy  na wsparcie diagnostyki i okulistyki dziecięcej. 
            Dnia 30 marca Jerzy Owsiak oficjalnie podsumował 30. Finał WOŚP, którego wynik świadczy o ogromnym zaangażowaniu ludzi na rzecz pomocy w zakupie specjalistycznego sprzętu dla dzieci z wadami wzroku.  
         W jubileuszową zbiórkę pieniędzy chętnie włączyli się również nauczyciele i uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy. W Finale WOŚP, który odbył się w MGOKiS, nie zabrakło również wolontariuszy z naszej szkoły. Szczególnym zaangażowaniem wykazali się uczniowie z klas VIII a, VIII b, VIII c i VI a: Weronika Klocek, Magdalena Wentykier, Amelia Radzim, Anna Partyka,  Oskar Bieniek, Antonina Floras, Karolina Kicińska, Kamila Sośniak, Julia Staszczak, Natalia Zych, Nikola Żuraw, Milena Papka, Katarzyna Zych, Krystian Klocek.           Tego dnia uczennice z klasy VIII b pod kierunkiem Pani Bożeny Grzyb zaprezentowały także  swoje umiejętności wokalne na deskach MGOKiS. Dodatkowym akcentem naszej obecności w Finale WOŚP była akcja przekazania przez Panią Bożenę Grzyb  i uczniów klasy VIII b  swoich  książek na  kiermasz w Domu Kultury.
            Za te wszystkie odruchy ludzkiej wspaniałomyślności Fundacja WOŚP przesłała na ręce dyrektora szkoły Pana Mirosława Sarzyńskiego podziękowania dla Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy oraz imienne dla Pani Bożeny Grzyb z klasą VIII b.
    Brawa dla wszystkich zaangażowanych!!!
                                                                                                                     Beata Dębowska

  • Nie jesteśmy obojętni…


        W ramach pomocy humanitarnej  naszym sąsiadom z Ukrainy, poszkodowanym w wyniku wojny, społeczność uczniowska wraz  z nauczycielami i pracownikami szkoły aktywnie włączyła się w akcję charytatywną ,, Na pomoc Ukrainie”. Zebrane artykuły w postaci środków opatrunkowych, higienicznych, kosmetyków, żywności oraz zabawek   i przyborów szkolnych zostały przewiezione do Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża  w Sandomierzu, skąd odbiorą je przebywający na terenie powiatu sandomierskiego uchodźcy z Ukrainy.                                                                   

                                                                         Dziękujemy za okazane wsparcie i empatię. 
                                                                                                 Koordynatorzy akcji
                                                                                       Elżbieta Grdeń i Bożena Grzyb

  • ŚWIATOWY DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA.

     

           ,,Odkryłem, 
    że to małe codzienne uczynki zwykłych ludzi 
    powstrzymują ciemność”.
                            Bilbo Baggins ( fr. powieści ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem”).


                W klasie VI a ulubioną lekturą obowiązkową uczniów jest powieść J.R.R. Tolkiena pt. ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem”.  Dlatego z dużym entuzjazmem przyjęli wiadomość, że w piątek, 25 marca włączymy się w obchody Światowego Dnia Czytania Tolkiena. Uczniowie dowiedzieli się, że 25 marca to data nieprzypadkowa. Bowiem według kalendarza stworzonego przez Tolkiena, to właśnie tego dnia zniszczono jedyny pierścień, który pozwalał na całkowitą kontrolę nad światem. Święto powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Society) i  cieszy się dużą popularnością już od 19 lat.
                   W trakcie lekcji uczniowie poznali ciekawostki dotyczące życia Tolkiena. Dowiedzieli się między innymi, że pisarz pomimo iż  urodził się w Oranii, to jego przodkowie pochodzili z Polski, że znał 30 języków, a jego ulubiona dyscyplina sportowa to rugby. Następnie odbył się quiz z lektury ,,Hobbit”o wysokim poziomie trudności. Niespodzianką dla uczniów był krótki wykład nauczyciela na temat muzyki tolkienowskiej i przez Tolkiena inspirowanej,  a następnie wysłuchanie krótkich fragmentów utworów muzycznych z filmu ,,Władca Pierścieni”.     Dalsza część lekcji to  maraton czytania ,,Hobbita”. Sugerując się wskazówkami nauczyciela, uczniowie zwracali uwagę na płynność, dykcję, tempo i interpretację czytanych fragmentów. Wybrane przez uczniów fragmenty powieści  były wzbogacone o slajdy z filmu przedstawiające miejsca akcji i bohaterów.
                  Mam nadzieję, że lekcja ta w przyszłości zainspiruje uczniów  do przeczytania innych powieści mistrza fantasy.  

                                                                                                                                       Beata Dębowska             

  • ZPO wspiera akcję ,,Dzieciak w butach”.

     

                      Fundacja Sióstr św. Dominika pomaga dzieciom z Afryki. Siostry zakonne pracujące      w Kamerunie prowadzą świetlicę dla ubogich dzieci, przygotowują dla nich posiłki, pomagają w nauce czytania i pisania. Dzieci codziennie przemierzają wiele kilometrów z domu do szkoły, czy nad rzekę po wodę. Najczęściej chodzą boso lub w znoszonych  i za małych butach. 
    Fundacja Sióstr św. Dominika postanowiła pomóc dzieciom z Kamerunu, zbierając pieniądze na zakup obuwia. Nas, społeczność szkolną Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy, zachęciła do wsparcia akcji ,,Dzieciak w butach”  Pani Bożena Grzyb na prośbę siostry Tymoteuszy Gil z Domu Chłopaków w Broniszewicach.  Wiele osób z naszej szkoły obejrzało wzruszający filmik o dzieciach z Afryki czekających na przyjazd siostry Tymoteuszy, która obiecała, że ich nie zawiedzie i wróci do Kamerunu, aby kupić im upragnione buty. 
    Zbiórka pieniędzy trwała w naszej szkole kilka dni i zakończyła się dużym sukcesem. Udało się zebrać 1.611,50 zł., co oznacza, że 80 dzieci założy na bose stopy nowe buciki.
    Pani Bożena Grzyb przyjęła od sióstr: Tymoteuszy i Elizy gorące podziękowania dla całej społeczności naszej szkoły za okazaną pomoc. 
           ,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”-te piękne słowa Papieża św. Jana Pawła II  widnieją na głównej ścianie holu naszej szkoły. Uczynimy wszystko, aby pozostać wiernym tym ideałom. 
        
                                                                                                      Beata Dębowska


     

  • 21 marca - Święto Poezji

     

                                                                                              Poezja jest światem przeżyć i refleksji. 
                                                                                 Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem
                                                                                 w dobie maszyn i komputerów. Nie może jednak
                                                                                 być zbyt mądra, bo nikt jej nie zrozumie.
                    
                                                                                                                            Ks. Jan Twardowski


               Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny – 21 marca to także święto poezji. Światowy Dzień Poezji ustanowiony został z inicjatywy UNESCO w 1999 roku. Jest to okazja do uhonorowania poetów, ale również promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.
              Uczniowie klas VIII a  i VIII c postanowili również przyłączyć się do uświetnienia  tego kulturalnego wydarzenia. Lekcję języka polskiego uczniowie rozpoczęli od recytacji wiersza naszej noblistki, Wisławy Szymborskiej, ,,Niektórzy lubią poezję”. Wiersz ten stał się mottem przewodnim tegorocznych obchodów Światowego Dnia Poezji w naszej szkole. Słowami poetki nauczyciel języka polskiego pragnął zachęcić uczniów do czytania poezji, do poznania myśli i emocji innych ludzi. Lekcja została wzbogacona również o recytację wierszy naszych klasyków: Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida czy Juliusza Słowackiego. W trakcie lekcji uczniowie rozwiązywali quizy dotyczące znajomości  życia  i twórczości polskich poetów, których utwory znalazły się w kanonie lektur obowiązkowych oraz powtórzyli podstawowe pojęcia z zakresu poetyki. 
               Poezja jest dla każdego, pozwala widzieć i rozumieć więcej, niejednokrotnie czyni nasze życie piękniejszym. Mam nadzieję, że uczniowie naszej szkoły będą czytać wiersze nie tylko 21 marca, ale przez cały rok i że natkną się na  takie utwory i takich poetów, których polubią na całe życie.
                                                                                                         Beata Dębowska

  • Akcja uczniów – Solidarni z Ukrainą!

     

               W Zespole Placówek Oświatowych solidaryzujemy się z Ukrainą!
    Uczniowie naszej szkoły okazują wsparcie Ukrainie  za pomocą symbolicznych gestów. Na lekcjach plastyki, pod kierunkiem nauczyciela plastyki, pani Bożeny Grzyb, malowali plakaty, na których  pojawiały się przede wszystkim hasła: ,,Solidarni z Ukrainą” oraz ,,Stop wojnie!” Przeważające motywy to: flaga Polski i Ukrainy, serca oraz dłonie połączone w geście uścisku.
    Prace uczniów wykonane były w kolorach flagi Ukrainy-błękitu i żółci. 
    Kolor błękitny, nawiązujący do barwy nieba, interpretowano jako symbol pokoju, a żółty, kolor zboża, jako symbol bogactwa ziemi ukraińskiej.
            W kierunku Ukrainy kierujemy naszą przyjaźń, współczucie, ale przede wszystkim wiarę w zwycięstwo.
                                                                                                                 Beata Dębowska

  • Dzień Logopedy

  • Święto Kobiet 

    Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
    Taki dzień raz się w roku zdarza,
    gdy 8 Marca z gwarem wiosny
    wytryśnie z kartek kalendarza.
    Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
    więc śpieszą chłopcy i panowie
    z bukietem życzeń w barwach kwiatów –
    Uśmiechnąć się  do Wszystkich Kobiet.

                                                                                      M. Pawlikowska-Jasnorzewska

     

        Dzień 8 marca w naszej szkole na stałe wpisany jest do szkolnego  kalendarza jako sympatyczne, marcowe święto.  Już od pierwszej godziny lekcyjnej dziewczynki były witane przez chłopców uśmiechem, kwiatami i słodyczami. Dzień Kobiet w naszej szkole był radosny, ale również pouczający i inspirujący. Stał się okazją, by promować wśród uczniów wiedzę na temat genezy i sensu Międzynarodowego Dnia Kobiet. 
        Tego dnia, na lekcjach plastyki, uczniowie tworzyli piękne portrety znanych Polek pod kierunkiem nauczyciela plastyki, pani Bożeny Grzyb. Powstała w ten sposób galeria słynnych Polek, która stała się piękną dekoracją szkolnych korytarzy. 
          Z okazji Dnia Kobiet wszyscy uczniowie klas ósmych wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzowym  ,,Literackie portrety postaci kobiecych w lekturach szkolnych”. Literatura bowiem jest również pełna wspaniałych, inspirujących postaci kobiecych.  
    Pierwsze miejsce w tym konkursie zajęła uczennica klasy VIII c, Gabriela Nowińska, która wykazała się świetną znajomością treści lektur obowiązkowych, a w szczególności postaci kobiecych. 
       Dzień Kobiet, obchodzony od 1910 roku, został uchwalony po to, aby mówić o prawach kobiet i działać  na ich rzecz.  I niech tak już zostanie na zawsze. 
                     
                                                                                                      Beata Dębowska
     

  • Dzień Kobiet

    Dzień Kobiet w VIII b z kwiatami I na słodko. Dziękujemy pięknie naszym chłopcom.❤🌷

  • Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Pocztówka dla Szymborskiej" rozstrzygnięty!


                                                                                            ,,Umarłych wieczność dotąd trwa, 
                                                                                                dokąd pamięcią im się płaci.”
                                                                                                         Wisława Szymborska

              W 2022 roku mija 10. rocznica śmierci Wisławy Szymborskiej, wybitnej polskiej poetki,
    laureatki literackiej nagrody Nobla za rok 1996.
    Rocznica ta stała się okazją do przypomnienia uczniom twórczości poetki w niebanalny sposób. Nauczyciele języka polskiego zaproponowali uczniom klas ósmych udział w konkursie na kolaż inspirowany twórczością Wisławy Szymborskiej. Konkurs poprzedzony był wykładem nauczycieli na temat niecodziennej pasji poetki. Z artykułu  Michała Rusinka, osobistego sekretarza Wisławy Szymborskiej, uczniowie dowiedzieli się, że  Szymborska zajęła się tworzeniem wyklejanek, bo nie mogła wówczas kupić ładnych pocztówek. Postanowiła więc tworzyć je sama. Poetka wysyłała je przyjaciołom i znajomym, którzy – jak mawiała - potrafili je zrozumieć. Czytając fragmenty artykułu Michała Rusinka pt.,,O zrozumieniu wyklejanek”, uczniowie poznali klucz do zrozumienia wyklejanek, jak i całej twórczości Szymborskiej. Tajemnica kryje się w ironii, która  pozwalała poetce inaczej spojrzeć na otaczającą rzeczywistość. 
         Prace uczniów dostarczone na konkurs były kolorowe i kreatywne, zachwyciły komisję konkursową zróżnicowaniem pod względem spojrzenia i ujęcia tematu. Wśród wierszy, które zainspirowały uczniów do stworzenia kolaży znalazły się: ,, Milczenie roślin”, ,,Dłoń” ,,Portret kobiecy”, ,,Mapa”,,Nic dwa razy”,,,Niebo”, ,,Miłość od pierwszego wejrzenia”, ,,Ludzie na moście”.
    Z uwagi na to, że prace uczniów wyróżniały się wysokim poziomem artystycznym komisja konkursowa miała trudne zadanie. Ostatecznie jury w składzie:
    Pani Jolanta Bzduch- wicedyrektor szkoły
    Pani Beata Dębowska- nauczyciel języka polskiego
    Pani Bożena Grzyb- nauczyciel plastyki
    Pani Jolanta Ordon- nauczyciel religii
    zdecydowała przyznać trzy pierwsze miejsca, trzy drugie i dwa trzecie.
    1.miejsce- Weronika Klocek- ,,Ludzie na moście”
                      Anna Partyka - ,,Milczenie roślin”
                      Kamila Sośniak - ,,Portret kobiecy”
    2. miejsce- Zofia Sarzyńska- ,,Niebo”
                       Katarzyna Zych -,,Dłoń”
                      Diana Żak - ,,Nic dwa razy”
    3. miejsce- Patrycja Osuch- ,,Mapa”
                       Nikola Żuraw - ,,Miłość od pierwszego wejrzenia”
          Pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe zostaną wręczone uczniom z rąk dyrektora szkoły podczas okolicznościowego apelu. 
                                                                                                                Beata Dębowska


     

  • Solidarni z Ukrainą

    Cała nasza społeczność szkolna przyłącza się do ogólnopolskiej akcji SOLIDARNI Z UKRAINĄ.
    To piękny gest, ale jeszcze szlachetniejszym wyrazem poparcia dla naszych sąsiadów, których spotyka tragedia wojny są konkretne działania. Dlatego nie ma i nie mogło być  innej odpowiedzi ze strony dyrekcji i nauczycieli naszej szkoły, niż ,,tak” na apel Fundacji Sióstr św. Dominika w Broniszewicach. Siostry zakonne zwróciły się  o pomoc w zakupie warzyw dla sierot z Ukrainy przebywających w ich domach zakonnych. Zbiórki pieniędzy, zakupu warzyw i dostarczenia produktów na miejsce podjęła się  Pani Bożena Grzyb. Akcja ta była wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami, ale jednocześnie zapewniła konkretną pomoc poszkodowanym dzieciom tu na miejscu.    
     Beata Dębowska

  • 95 rocznica ustanowienia ,,Mazurka Dąbrowskiego" hymnem Polski.

    ,,Jeszcze Polska nie zginęła,
                                                                                   Kiedy my żyjemy…”

            Tymi słowami zaczyna się ,,Mazurek Dąbrowskiego”, pieśń wszystkich Polaków, pieśń spełnionych marzeń o wolnej ojczyźnie.  Towarzyszy nam w najważniejszych momentach, wzrusza i jednoczy, bo opowiada o historii naszego kraju.  95 lat temu tj. 26 lutego 1927 roku ,,Mazurek Dąbrowskiego” ustanowiono polskim hymnem narodowym w okólniku wydanym przez ówczesnego Ministra Spraw  Wewnętrznych Sławoja Składkowskiego.      Uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem włączyli się w obchody tego podniosłego wydarzenia. Na lekcjach języka polskiego i historii  poszerzali swoją wiedzę w zakresie znajomości postaci i wydarzeń związanych z treścią utworu oraz pogłębiali znajomość najważniejszych elementów polskiego dziedzictwa kulturowego, a w szczególności naszych symboli narodowych.      
    95. rocznica ustanowienia ,,Mazurka Dąbrowskiego” hymnem narodowym realizowana była w naszej szkole również metodą projektu edukacyjnego. Tego zadania podjęli się uczniowie klas
    IV -VII pod kierunkiem Pani Bożeny Grzyb. Efekty pracy uczniów-  piękne prace plastyczne- wyeksponowane na korytarzach szkolnych cała społeczność szkolna będzie mogła podziwiać do 04 marca.
    Ważnym elementem obchodów było odśpiewanie o symbolicznej godzinie 11:00 ,,Mazurka Dąbrowskiego” przez całą społeczność naszej szkoły. 
        Dzień 28 lutego 2022 roku  był dniem niezwykłej lekcji historii i patriotyzmu w naszej szkole.                                                                                                                                                             
                                                                                                           Beata Dębowska

  • Wycieczka do Krakowa

    11 Października uczniowie klas IVa, IVb, IVc oraz Va pojechały na szkolną wycieczkę do Krakowa oraz do Kopalni Soli w Bochni. Uczniowie wraz z opiekunami najpierw pojechali do Ogrodu Doświadczeń imienia Stanisława Lema w Krakowie, gdzie mogli doświadczyć na własnej skórze praw fizyki. Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie Katedry na Wawelu. Panie przewodniczki w bardzo ciekawy i jasny sposób opowiadały o historii Katedry w Krakowie. Uczniowie zobaczyli słynny Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie mieszczące się pod Katedrą oraz Sarkofag Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii. Następnie wszystkie klasy pojechały do Bochni do słynnej oraz nieczynnej kopalni soli. Uczniowie zjechali typowo górniczą windą ponad 200 m. w dół, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji. Przejechaliśmy się kolejką i zwiedziliśmy Podziemną Trasę Multimedialną. Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn, gdzie znajdowała się się restauracja, sklep z pamiątkami, boisko sportowe oraz plac zabaw dla dzieci. Uczniom bardzo podobało się zwiedzanie kopalni. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni późnym wieczorem wróciliśmy do Koprzywnicy.

    A. Sławek

  • REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO P O C Z T Ó W K A dla SZYMBORSKIEJ

    Z OKAZJI 10. ROCZNICY ŚMIERCI POLSKIEJ NOBLISTKI.

          Nauczyciele języka polskiego uczący w klasach ósmych Szkoły Podstawowej im. Władysława Jasińskiego w Koprzywnicy serdecznie zapraszają uczniów klas siódmych i ósmych do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym P O C Z T Ó W K A dla SZYMBORSKIEJ.

    CELE KONKURSU:

    1. Pogłębianie wiedzy na temat twórczości Wisławy Szymborskiej i jej popularyzacja;
    2. Inspirowanie uczniów do aktywności twórczej, rozbudzania wyobraźni i kreatywności;
    3. Rozwijanie zdolności plastycznych uczniów.

    REGULAMIN KONKURSU:

    1. Organizatorami konkursu są nauczyciele języka polskiego Szkoły Podstawowej im. Władysława Jasińskiego w Koprzywnicy.
    2. Adresatami konkursu są uczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej im.  Władysława Jasińskiego w Koprzywnicy.
    3. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie  pracy plastycznej w postaci kolażu.
    Praca konkursowa powinna ilustrować jeden z wierszy Wisławy Szymborskiej, wybrany przez uczestnika, którego tytuł uczestnik konkursu zamieszcza w rogu pracy.
    Praca konkursowa powinna być wykonana w postaci kolażu przygotowanego ręcznie z materiałów połączonych w dowolny sposób. Chodzi o skomponowanie obrazu z różnych materiałów, np. drewna, tkanin, ilustracji z gazet, reprodukcji, fotografii lub innych drobnych przedmiotów codziennego użytku. Po przyklejeniu ich na wybrane podłoże ( np. płótno, papier) uczestnik konkursu może dokonać korekty za pomocą kredek lub farb).
    4. Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie pracy konkursowej do organizatorów do dnia 31 stycznia 2022 roku.
    5. Każdy uczestnik konkursu ma prawo do zgłoszenia tylko jednej pracy. Prace zbiorowe nie będą oceniane.
    6. Do konkursu mogą być zgłaszane jedynie prace, które nie były wcześniej publikowane ani poddawane ocenie w innych konkursach.
    7. Oceny prac konkursowych dokona komisja powołana przez dyrektora szkoły.
    W ocenie prac konkursowych komisja weźmie pod uwagę:
    *  oryginalność zaprezentowania tematu,
    *  innowacyjność techniki i zastosowanych materiałów,
    *  estetykę pracy.
    8. Prace zgłoszone na konkurs przechodzą na własność szkoły.
    9. Ogłoszenie wyników nastąpi 01.02. 2022 roku, w 10. rocznicę śmierci Wisławy Szymborskiej.
    10. Laureaci I, II, III miejsca otrzymają dyplomy i nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy konkursu, których prace spełnią kryteria otrzymają ocenę celującą z języka polskiego oraz punkty dodatnie z zachowania.. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo przyznawania dodatkowych nagród.

                                W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszam uczniów do udziału w konkursie.
                                                                                       Beata Dębowska
     

  • Boże Narodzenie 2021

  • Wyniki konkursu czytelniczego ,,Zrozumieć Scrooge"a i literackiego na wiersz ,,O Bożym Narodzeniu z rymem lub bez rymów"

                Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego,  choć nie przyniosły                             
    mi żadnego zysku. Taką rzeczą są właśnie święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, jest 
    to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia, ale dla mnie te święta to także miły czas
     dobroci, wybaczania i miłosierdzia.       
                                                                       Charles Dickens – Opowieść wigilijna.

                      Jak co roku w naszej szkole, w okolicach świąt Bożego Narodzenia, organizowane są konkursy związane z tematyką świąt. W tym roku nauczyciele języka polskiego uczący w klasach ósmych zaproponowali uczniom udział w dwóch konkursach. Pierwszy to konkurs czytelniczy pt. ,,Zrozumieć Scrooge’a”, którego celem była popularyzacja wartościowej literatury wśród młodych czytelników. Do konkursu przystąpiło trzydziestu uczniów z klas VII i VIII, którzy wykazali się świetną znajomością treści lektury ,,Opowieść wigilijna”.                     
    A oto nazwiska laureatów konkursu.                                                                                                                     
    I miejsce: Kamila Floras – kl. VIII c
    II miejsce: Wiktoria Kuranty – kl. VII a, Nikola Nawrot  -  kl. VII a,  Aleksandra Ostrowska – kl. VII a,  Zofia Sarzyńska – kl. VIII a, Katarzyna Wiśniewska – kl. VIII c
    III miejsce: Sebastian Krupa – kl. VIII c,    Filip Wyrazik – kl. VIII c
        Drugi konkurs to konkurs literacki na wiersz ,,O Bożym Narodzeniu z rymem lub bez rymów”. Głównym celem konkursu było inspirowanie uczniów do aktywności twórczej, rozwijania talentów literackich, rozbudzania wyobraźni i kreatywności.                      
        Komisja konkursowa z ogromną przyjemnością czytała wiersze uczniów, w których zawarta była cała magia świąt Bożego Narodzenia. Dlatego komisja wyróżniła wszystkie nadesłane na konkurs prace. Autorami tych wspaniałych wierszy są:
    Michalina Babiak – kl. VI b,  Gabriela Bernyś – kl. VII a, Kornelia Jarosz – kl. VI b, Krystian Klocek – kl. VI a, Weronika Klocek – kl.VIII a, Nikola Nawrot- kl.VII a, Diana Żak – kl. VIII c.
           Laureaci konkursów otrzymali z rak Pana Dyrektora Mirosława Sarzyńskiego pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, zaś od nauczycieli i wychowawców oceny celujące z języka polskiego i punkty dodatnie z zachowania. 
                                                                                                     
                                                                                                                  Beata Dębowska

             

  • STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW DLA KAMILI WIŚNIEWSKIEJ

    17 grudnia 2021 roku cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystości wręczenia przez Burmistrz Miasta i Gminy Koprzywnica panią Aleksandrę Klubińska dyplomu Prezesa Rady Ministrów stypendystce Kamili Wiśniewskiej, uczennicy klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Placówek Oświatowych w Koprzywnicy. Kamila otrzymała list gratulacyjny oraz pamiątkowy album, a także wiele ciepłych życzeń od Pani Burmistrz, Dyrekcji szkoły i Grona Pedagogicznego. Kamili towarzyszyła mama, która bardzo się cieszy z sukcesów córki. 

  • Szkolne spotkanie jasełkowe

    Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, kiedy to Moc płynąca z betlejemskiej stajenki ogarnia wszystkich dookoła. Bóg stał się człowiekiem, zapłakał ludzkimi łzami, otworzył przed nami swoje ludzkie serce. Nie tylko choinki i prezenty, ale sam Jezus jest Podarunkiem dla nas. I ten podarunek ma być rozdawany. Jezus wciąż przychodzi do nas poprzez ludzi, biednych, głodnych, oczekujących naszej dobroci, życzliwości, spragnionych naszej poprawy, czystości życia. Przychodzi też pod postacią ludzi, którzy nam samym wiele dają. Czy myślimy o tym, ile otrzymaliśmy od naszych rodziców, nauczycieli, przyjaciół, od każdego, kto się nad nami pochylił? A czy przeze mnie Jezus przychodzi na świat?
    17 grudnia 2021 roku, uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy poprzez przedstawienie  jasełkowe pokazali jak ważna jest miłość, dobroć i szacunek do wszystkich ludzi. Piękny śpiew kolęd i pastorałek ubogacał wypowiadane teksty młodych aktorów. Po raz kolejny przeżywaliśmy historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc, cud narodzenia Dzieciątka Bożego, pokłon pastuszków i Trzech Króli. Bardzo miłą niespodzianką na tegorocznych jasełkach był występ Pana Dyrektora Mirosława Sarzyńskiego i Księdza Michała Wrony, którzy akompaniowali na gitarach. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa płynące od zaproszonych Gości, nauczycieli oraz uczniów. Na koniec zabrał głos dyrektor szkoły, dziękując uczniom za występ. Następnie  złożył wszystkim świąteczne życzenia, do których dołączyli się także szanowni Goście ; Burmistrz Miasta i Gminy Koprzywnica, Pani Aleksandra Klubińska, Proboszcz parafii św. Floriana, ksiądz Jerzy Burek oraz Rada Rodziców. Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. 
        Do Jasełek przygotowali uczniów ks. Dariusz Jargieło, ks. Michał Wrona, pan Mirosław Sarzyński,
    pani Bożena Grzyb, pani Monika Różyc, pani Jolanta Ordon.
                                                                                                                                     

                                                                                                                                         

  • Konkurs KASZTANY rozstrzygnięty

    26 listopada  został rozstrzygnięty konkurs pt. ,,Zbieramy żołędzie i kasztany dla leśnych zwierząt” Konkurs polegał na zbiórce kasztanów i żołędzi, które w okresie zimowym zostaną przeznaczone na dokarmianie zwierząt leśnych, natomiast o zwycięstwie decydowała ilość owoców drzew leśnych (w kg) zebranych przez indywidualnego uczestnika. Nagrody w konkursie są sponsorowane przez Koło Łowieckie Ziemi Sandomierskiej w Beszycach

     

    miejsce Kamila Floras kl. VIII c – 40 kg

     

    II miejsce Jan Zięba kl. II a – 12kg

     

    III miejsce Weronika Klocek kl. VIII a – 4,5 kg i Kamil Kawecki kl. VIII a – 4,5 kg

     

    Wyróżnienie dla Dominika Sendrowicza kl. V a – 2 kg oraz Jakuba Mazura kl. IV a – 1,5 kg

    W sumie uzbierano 64,5 kg kasztanów i żołędzi. Serdecznie gratulujemy wygranym!!!!

     

    Zapraszamy do udziału w następnych edycjach !!!

  • 11 Listopada

    Przebudź się – jesteś wolny,   
                                                                                                               choćbyś jak w ziemi duch 
                                                                                                                             szedł dołem dookolny,
    przebudź się, jesteś wolny…
    K. K. Baczyński Wolność

               10 listopada o godz. 11:00 w budynku  hali sportowej zgromadziła  się społeczność szkolna, aby uczcić 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.   Corocznie w naszej szkole upamiętnialiśmy rocznicę jej odzyskania z całą wspólnotą szkolną. Jednak w tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii uczniowie klas I-III upamiętnili tę uroczystość w swoich klasach, wspólnie ze swoimi wychowawcami,  śpiewając pieśni patriotyczne, i recytując wiersze o tematyce patriotycznej . Rozmawiali również  o symbolach narodowych i naszych bohaterach narodowych.  Ze względu na wagę uroczystości wszyscy uczniowie tego dnia założyli strój galowy.Ten dzień  świętowaliśmy w szkole w  poczuciu radości i dumy z odzyskania niepodległości przez państwo polskie. O symbolicznej godz. 11:11 odśpiewaliśmy ,,Mazurka Dąbrowskiego” biorąc udział w czwartej już edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła do hymnu”.
        Część artystyczna  uroczystości została przygotowana według autorskiego scenariusza p. Beaty Dębowskiej i p. Magdaleny Komorowskiej. Młodzi artyści z klas czwartych, piątych, szóstych i ósmych zaprosili społeczność szkolną w muzyczną podróż przez przeszło 100-lecie polskiej historii.  Śpiewając pieśni patriotyczne opowiadali o Polsce, o wolności, o wszystkim, co naprawdę ważne. Pięknym dopełnieniem akademii były występy taneczne w wykonaniu uczniów z klas VIa i VIIIa pod kierunkiem p. Anny Babiak. Poprzez piękny taniec uczniowie opowiedzieli o ważnych momentach  historii naszego państwa.
     Nie zabrakło również wzruszających strof poetyckich, które były ważnym motywem uroczystości.                          Wyjątkowość wspólnych obchodów 103. rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole  dopełniła piękna dekoracja, którą wykonała p. Monika Różyc.
    Obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole podsumował Pan Dyrektor Mirosław Sarzyński krótkim przemówieniem, w którym podkreślił, jak ważny jest dzień 11 listopada w kontekście dążeń Polaków do odzyskania niepodległości. Mówił również o szacunku do polskich symboli narodowych i wywieszaniu  flagi biało-czerwonej jako symbolu szacunku i miłości do swojej Ojczyzny.


                                                                                                                        Beata Dębowska
                           


     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im.Władysława Jasińskiego w Koprzywnicy
    ul. Szkolna9
    27-660 Koprzywnica
  • 015 8477150

Galeria zdjęć