29 listopada, w ramach „Andrzejek”, Samorząd Szkolny po raz drugi zorganizował kiermasz słodkości. Na stoisku pojawiły się: babeczki, ciasteczka, muffinki, wafelki, rurki z kremem i różnorodne ciasta. Dochód z kiermaszu w kwocie ok. 1800 zł zostanie przeznaczony na działalność Samorządu Uczniowskiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za upieczenie tych pysznych słodkości!
W czwartek 28.11.2024r klasa IV a przeniosła się magiczny świat wróżb i andrzejkowych zabaw. Uczniowie mogli poznać swoją przyszłość - tą bliską i tą daleką. Andrzejkowe spotkanie przyniosło nam wiele radości i po raz kolejny była okazją do wspólnej zabawy.
Wychowawca: Bożena Grzyb
5 listopada 2024 roku klasa 5 "b" wybrała się na wycieczkę do położonego w pobliżu nas Staszowa.
Tam odkryliśmy magiczne miejsce - Małe Centrum Nauki SOWA, czyli Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności”, w której można pogłębić swoją wiedzę na temat kinetyki, geologii, biologii, czy optyki. Każdy miesiąc ma inną tematykę warsztatów. My uczestniczyliśmy w warsztatach o tematyce związanej z Księżycem, a mianowicie "Na Księżyc i z powrotem - odkrywanie zjawisk i tajemnic związanych z Księżycem."
„Odkrywamy Księżyc – kosmiczne warsztaty w strefie SOWA” to niesamowite i fascynująca międzygwiezdna przygoda, w której braliśmy udział i wspólnie uczestniczyliśmy w podróży na Księżyc!
Podczas warsztatów w Majsterni, która tętniła życiem dowiedzieliśmy się jak Księżyc wpływa na nasze życie, skąd biorą się jego fazy, czy jak wyglądała pierwsza ludzka misja na Księżycu.
Dzięki doświadczeniom, interaktywnym eksperymentom w których czynnie uczestniczyliśmy pod bacznym okiem przemiłych Pań prowadzących SOWĘ poznaliśmy sekrety naszego najbliższego sąsiada w Kosmosie i jednocześnie zbadaliśmy, jak powstają zjawisko pełni, nowiu czy zaćmienia, ,przekonaliśmy się, dlaczego Księżyc jest tak ważny dla Ziemi i przeprowadziliśmy eksperymenty, które pozwoliły nam lepiej zrozumieć zjawiska astronomiczne, testowaliśmy grawitację rozwijając jednocześnie ciekawość, kreatywność i umiejętności praktyczne, odpowiedzieliśmy również na pytanie, czy życie na Księżycu jest możliwe. Wspólnie stworzyliśmy swoje własne księżycowe łaziki napędzane powietrzem, a potem urządziliśmy im wyścigi. Wykorzystując codzienne rzeczy z domowej kuchni eksperymentowaliśmy z gazami i powietrzem.
Po warsztatach zaczęła się jeszcze lepsza zabawa. Poznaliśmy przestrzeń pełną interaktywnych eksponatów i zadań logicznych. Każde urządzenie zaprojektowane jest tak, aby pobudzać wyobraźnię i umożliwiać doświadczanie naukowych praw i mechanizmów poprzez interakcję.
Dzięki naszej wizycie w SOWIE poznaliśmy różnorodne formy aktywności, odkrywania i badania zjawisk chemicznych czy fizycznych, poczuliśmy się się jak prawdziwi odkrywcy, badacze i naukowcy.
To doskonała okazja, by rozbudzić w sobie ciekawość świata i na własne oczy zobaczyć, jak fascynująca może być nauka zarówno dla małych, jak i dużych odkrywców, którzy chcą poznać tajemnice wszechświata i poczuć się jak prawdziwy odkrywca.
A po wysiłku umysłowym i fizycznym odwiedziliśmy Strefę Dobrego Smaku, gdzie zajadaliśmy się przepyszną pizzą.
A grudzień w SOWIE to czas "Krainy śniegu i tajemnicy zimowych zjawisk" Naprawdę warto tam być!
Dziś w naszej klasie obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji czwartoklasiści mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego przyjaciela , który towarzyszył im podczas lekcji i wspólnej zabawy. Był czas na zagadki, quizy, konkursy i zajęcia plastyczne. Dzieci poznały również historię tej zabawki. Dziś w naszej klasie było misiowo, kolorowo i bardzo słodko. I chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat, to cieszymy się, że jest wciąż naszym dobrym przyjacielem.
Wychowawca: Bożena Grzyb
Dnia 29 listopada 2024 r. odbędzie się w naszej szkole „Andrzejkowy kiermasz babeczek”, który będzie zorganizowany przez Samorząd Szkolny. Wszystkich chętnych uczniów klas I – VIII zachęcamy do upieczenia babeczek, które później będzie można zakupić w naszej szkole.
Oprócz zakupu babeczek w tym dniu każdy będzie mógł sobie powróżyć lub zrobić ciekawe zdjęcia w naszej Andrzejkowej Fotobudce
Cały dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na wsparcie Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.
Szkolny Samorząd Uczniowski
Klasa IVa przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji ,,Śniadanie Daje Moc", która polegała na zorganizowaniu w klasie wspólnego zdrowego śniadania. Przygotowanie klasowego śniadania poprzedziła pogadanka na temat zdrowego odżywiania. Czwartoklasiści przynieśli potrzebne produkty, z których przygotowali pyszne zdrowe i bardzo kolorowe kanapki. Poznały też piramidę zdrowego żywienia. Następnie zasiedli do wspólnego śniadania, które smakowało wyśmienicie. To była nauka i zarazem świetna zabawa.
Wychowawca: Bożena Grzyb
Tegoroczna 16 edycja powiatowego etapu konkursu „Bezpieczeństwo Na Piątkę” odbyła się w środę, 13 listopada w Komendzie Powiatowej Policji w Sandomierzu. Wzięło w niej udział 12 szkół podstawowych z terenu powiatu sandomierskiego. Uczestnicy rywalizowali w dwóch etapach. Pierwszy etap składał się z testu wiedzy z zakresu ruchu drogowego i bezpieczeństwa w gospodarstwie. Drugi etap to sprawdzenie praktycznych umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Naszą szkołę reprezentowały w tym roku po raz pierwszy uczennice klasy V a: Julia Ćwiertnia, Julia Mordka i Kornelia Pyszczek. Doceniamy ich poświęcenie i ciężką pracę oraz jesteśmy wdzięczni za to, że godnie reprezentowały naszą szkołę.
Opiekun: A. Babiak
„Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy…” – pod takim hasłem będziemy obchodzili tegoroczny Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole! We czwartek 21 listopada wszyscy uczniowie przychodzą ubrani w kolorze żółtym, gdyż ten kolor jest symbolem radości i optymizmu. Każdy kto będzie posiadał obowiązujący kolor, w tym dniu nie będzie pytany. Poza tym na świetlicy szkolnej (budynek LO) pojawi się na przerwach „Jesienne drzewko życzliwych listków”, na którym będzie można zamieścić miłe słowa.
Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich naszych uczniów i nauczycieli do aktywnego włączenia się w tą akcję. Będzie to wspaniały moment do przypomnienia sobie, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przeprasza, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy
Samorząd Uczniowski
16 listopada 2024r. w Katolickim Domu Kultury w Sandomierzu odbył się Finał VIII Festiwalu Piosenki Patriotyczno - Religijnej. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło blisko 300 uczestników, którzy poprzez muzykę wyrażali swoją miłość do Boga i Ojczyzny. Emilia Rzepka uczennica kl.Va ZPO w Koprzywnicy w kategorii klas I- VIII została Finalistką Konkursu. Brawo. Laureatom gratulujemy z całego serca. Bardzo wysoki poziom konkursu i duża rozbieżność wiekowa w kategoriach. Było to piękne święto muzyki, wiary i patriotyzmu.
Opiekunowie: Bożena Grzyb, Sylwia Rzepka.
Uczniowie klasy IVa na lekcji wychowawczej rozmawiali o tym czym jest patriotyzm, bohaterstwo i odwaga. W oparciu o pozyskane informacje czwartoklasiści przygotowali gazetkę klasową, śpiewali pieśni patriotyczne i wykonywali prace plastyczne.,
wych : Bożena Grzyb
Miło nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do wzięcia udziału w Programie Profilaktycznym pt. "Godzina dla MŁODYCH GŁÓW". Program będzie prowadzony w klasie 3 b. Ma on na celu wsparcie dzieci i młodzieży w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego. Zadaniem przeprowadzanych lekcji będzie wzmocnienie poczucia sprawczości wśród dzieci i młodzieży szkolnej, pierwsza pomoc psychologiczna oraz higiena cyfrowa i bezpieczeństwo w sieci.
4 listopada 2024 r. na każdej przerwie w naszej szkole odbywał się korowód Wszystkich Świętych. Uczniowie przebrani w barwne stroje prezentowali ich sylwetki i życiorysy. Trzeba przyznać, że zarówno Rodzice jak też dzieci wprawili nas w zachwyt pomysłowością i wyszukaniem odpowiednich postaci. Tak więc „święci” śpiewali piosenki, opowiadali ciekawostki z życia swoich bohaterów, tańczyli i pląsali oraz starali się pięknie zachowywać ….następny bal za rok, zaś święci otaczają Was opieką już dziś! Warto skorzystać!
Listopad to miesiąc, w którym w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. W ramach klasowej akcji #Szkoła Pamięta uczniowie klasy IVa wraz z wychowawczynią odwiedzili miejsca pamięci narodowej i zapalili znicze na grobach. Kolejnym działaniem klasowym było wykonanie pięknych prac plastycznych i gazetki klasowej w której mocno zaznaczono takie pojęcia jak: tęsknota, refleksja, wiara, miłość i nadzieja. W ten sposób upamiętniliśmy i wyraziliśmy swój szacunek do historii i przodków oraz zwróciliśmy uwagę na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej małej Ojczyzny.
Wychowawca: Bożena Grzyb
Na lekcji języka polskiego uczniowie klasy Va twórczo podsumowali pracę z lekturą pt. ,,Chłopcy z Placu Broni” autorstwa Ferenca Molnára, realizując wyjątkowy projekt pod nazwą "Lektura w pudełku". To innowacyjne zadanie polegało na przygotowaniu pudełka pełnego symbolicznych przedmiotów, związanych z fabułą i bohaterami książki.
Uczniowie zaprojektowali zawartość swoich pudełek, starannie dobierając różnorodne elementy: figurki LEGO, zabawki, rośliny, a także własnoręcznie wykonane przedmioty z plasteliny, kasztanów i papieru. Każdy przedmiot miał przypominać ważne wydarzenia lub postacie z lektury, co wymagało głębokiego zrozumienia treści oraz umiejętności łączenia wiedzy z wyobraźnią.
Podczas prezentacji prac uczniowie nie tylko opowiadali o swoich projektach, ale także doskonalili sztukę argumentacji, wyjaśniając, dlaczego wybrane elementy są istotne dla fabuły i jakie emocje chcieli oddać poprzez ich układ i kompozycję. W rezultacie powstały małe dzieła sztuki, które imponowały kreatywnością i różnorodnością.
Lekcja w tej formie bardzo przypadła uczniom do gustu – mieli okazję wykazać się pomysłowością, a jednocześnie pogłębić zrozumienie książki w niezwykły i angażujący sposób.
. Korzystając z pięknej jesiennej pogody uczniowie klasy IVa wraz z wychowawczynią i rodzicami postanowili zorganizować jesienne ognisko klasowe przy parafii św. Floriana w Koprzywnicy. Była to doskonała okazja do wspólnego spędzenia wolnego czasu i zacieśnienia więzi klasowych. Zabawa na świeżym powietrzu sprawiła wszystkim wiele radości.
Wychowawca: Bożena Grzyb
Piękny program słowno - muzyczny przygotowany dla par małżeńskich z okazji 50 rocznicy ślubu (Złote Gody) z terenu miasta i gminy Koprzywnica. Dziękujemy za zaproszenie na świętowanie przez Państwa pół wieku wspólnej drogi.
Opiekunowie: Bożena Grzyb, Beata Dębowska, Sylwia Rzepka.
18 października 2024r. odbyła się w naszej szkole Uroczystość Pasowania na Ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej.
W tym dniu, w obecności zaproszonych gości i szkolnej społeczności, dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze.
Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły- Pana Mirosława Sarzyńskiego.
Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.
Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za ogromną pomoc w organizacji tego wyjątkowego dnia.
Uczniowie klasy IV a postanowili uczcić ten dzień na zajęciach z wychowawcą. Gry planszowe bawią, rozwijają wyobraźnie, uczą przewidywania i podejmowania decyzji. To była przyjemna, radosna lekcja pełna dobrej zabawy.
Wych: Bożena Grzyb
Apel szkolny przygotowany przez uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy upamiętniający 46 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską.
Opiekunowie : Jolanta Ordon, Beata Dębowska, Krystyna Piątek, Bożena Grzyb.
Piękny Lublin w jesienny dzień odwiedzili uczniowie klasy VI a.
Wych: Sławomir Grzyb