Honorowy tytuł Przyjaciel szkoły-regulamin przyznawania tytułu

przyznawania Honorowego Tytułu

”Przyjaciel Szkoły Podstawowej im. Władysława Jasińskiego w Koprzywnicy”

1. Honorowy Tytuł „Przyjaciel Szkoły” może otrzymać osoba prywatna, instytucja, firma lub organizacja, która przyczyniła się do rozwoju i podniesienia rangi Szkoły Podstawowej im. Władysława Jasińskiego w Koprzywnicy spełniając minimum dwa z wymienionych poniżej kryteriów.

Przyjaciel Szkoły:

1.Bierze aktywny udział w życiu szkoły.

2. Interesuje się problemami szkoły i poszukuje sposobów ich rozwiązania.

3. Aktywnie współpracuje z instytucjami wspomagającymi realizację statutowych zadań szkoły.

4. Aktywnie współpracuje z organami szkoły.

5. Dba o pozytywny wizerunek szkoły .

6. Publicznie wspiera i popularyzuje działania szkoły.

7. Wspomaga szkołę finansowo lub rzeczowo.

8. Wspomaga szkołę pracą własną.

9. Pozyskuje sponsorów.

10. Inne szczególne działania.

2. Honorowy Tytuł „Przyjaciel Szkoły” może zostać przyznany osobom, instytucjom, firmom i organizacjom tylko raz.

3. Honorowy Tytuł „Przyjaciel Szkoły” nadaje Kapituła Honorowego Tytułu „Przyjaciel Szkoły”. (Uchwała Kapituły o nadaniu Honorowego Tytułu „Przyjaciel Szkoły” wymaga pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Szkolnego.)

4. W skład Kapituły wchodzą:

-Dyrektor Szkoły –  jako Przewodniczący;

-Trzech członków Rady Pedagogicznej;

-Przewodniczący Samorządu Szkolnego;

-Przewodniczący Rady Rodziców.

5. Skład Kapituły ustala się do końca września każdego roku szkolnego.

6. Prawo typowania kandydatów do Honorowego Tytułu „Przyjaciel Szkoły” przysługuje: Kapitule, Dyrektorowi Szkoły, Radzie Pedagogicznej, Radzie Rodziców, Samorządowi Szkolnemu.

7. Zgłoszenie kandydatów do  Honorowego Tytułu „Przyjaciel Szkoły” musi mieć formę pisemnego umotywowanego wniosku, przedłożonego Przewodniczącemu Kapituły.

8. Złożone wnioski Kapituła rozpatruje w ciągu dwóch tygodni od ich wpłynięcia. Z posiedzenia Kapituły zostaje sporządzony protokół.  Honorowy Tytuł „Przyjaciel Szkoły” zostaje nadany na mocy uchwały Kapituły, wpisanej do Księgi Kapituły.

9. Uroczyste nadanie Honorowego Tytułu „Przyjaciel Szkoły” będzie miało miejsce podczas szkolnych uroczystości: z okazji Święta Szkoły lub zakończenia roku szkolnego.

10. Osoba, instytucja lub firma, której nadano  Honorowy Tytuł „Przyjaciel Szkoły”, otrzymuje:

-akt nadania tytułu w formie pamiątkowego dyplomu;

-pamiątkową statuetkę;

-miejsce w „Galerii Przyjaciół Szkoły”;

-wpis na stronie internetowej szkoły.

11. Regulamin wchodzi w życie z dniem ………………..