Nawigacja

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
Ślubowanie klas I 09.10.2009r. Dzień Nauczyciela 14.10.2009r. X Jubileuszowy Konkurs Poezji Zbigniewa Kabaty Spotkanie z Panią Elżbietą Graboś 02.12.2009r. Święto Niepodległości Jasełka Bożonarodzeniowe 22.12.2009r. Spotkanie integracyjne 2.09.2009r. Magiczna moc tańca, czyli spotkanie z rewią 19.12.2009r. Manewry obronne Mikołajki 06.12.2009r. Spotkanie z policją-Słońce na drodze Projekt-Pierwsze uczniowskie doświadczenia 04-09.2009r. Światełko Betlejemskie 11-13.12.2009r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 10.01.2010r. Patron 11.01.2010r. Pożegnanie emerytów Walentynki 14.02.2010r. Kulig 11.02.2010r. Dzień Kobiet 08.03.2010r. Wyjazdy-wycieczki Dzień Babci i Dziadka 21-22.01.2010r. Zabawa choinkowa 16.01.2010r. Pierwszy Dzień Wiosny 22.03.2010r. Znakowanie rowerów 08.04.2010r. Dzień Ziemi 22.04.2010r. Tydzień żałoby narodowej 10-18.04.2010r. Obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja 29-03.05.2010r Konkurs piosenki partyzanckiej w Gawłuszowicach 30.04.2010r. Egzamin na kartę rowerową Spotkanie z europosłem Sztuka na kółkach-udział w projekcie Dzień Mamy i Taty Dzień Dziecka Pielgrzymka do Sulisławic X Konkurs Poezji Zbigniewa Kabaty Szkoła bez przemocy Projekt klasy I a Dzień książki Gramatyka inaczej Wyjazdowy Dzień Dziecka Bezpieczne wakacje Nasze sukcesy Konkurs piosenki Maryjnej

Samorząd Uczniowsk

Wyjazdowy Dzień Dziecka

A jeżeli masz dziecko najszczęśliwszy z ludzi,

Które jest jako motyl i ptaszek i kwiat…

Spójrz w oczy swego dziecka,

w sercu ci się zbudzi radość,

której nie zaćmi najsmutniejszy świat.

Julian Ejsmond


   Dzień Dziecka- to radosne święto wszystkich dzieci, obchodzone od ponad pół wieku, na stałe wpisało się w kalendarz dni świątecznych. W Polsce obchodzi się je 1 czerwca jako Międzynarodowy Dzień Dziecka. W innych krajach dziecięce święto przypada na dzień 20 listopada i obchodzone jest jako Dzień Praw Dziecka, a data jest upamiętnieniem uchwalenia w 1959 roku Deklaracji Praw Dziecka oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 roku.
Obchody tego święta mają na celu uświadomić i przypomnieć, że dziecko nie jest przedmiotem i ma prawo do życia, ochrony i pomocy gwarantowanej Deklaracją Praw Dziecka, której preambuła głosiła: ,,Mężczyźni i kobiety wszystkich narodowości uznają, że ludzkość powinna dać dziecku wszystko, co posiada najlepszego”

W myśl deklaracji grupa 42 uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Jasińskiego w Koprzywnicy miała możliwość uczestnictwa w festynie, który odbył się w kieleckiej hali sportowej. Zabawa dla dzieci powstała dzięki inicjatywie Caritas Polska. W organizację Festynu włączyło się Kuratorium Oświaty w Kielcach.  Patronat  honorowy nad imprezą objęli : bp Marian Florczyk, prezydent Kielc Wojciech Lubawski i marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.
Festyn ,,Bądźmy razem”  rozpoczął się w godzinach przedpołudniowych. Na naszych uczniów czekała wspaniała feta. Dzieci miło spędziły czas bawiąc się, ze znanym z telewizji Panem Yapą, który wystąpił w towarzystwie Różowej Pantery. Niezwykłą niespodzianką okazał się występ zespołu ,,Dzieci z Brodą”. Jak się okazało, zespół cieszył się wielką popularnością. Dzieci były zadowolone, że mają okazję wspólnej zabawy  z rówieśnikami  i osobistego poznania członków zespołu  Udało nam się nawet zdobyć pamiątkowe autografy oraz zdjęcie  z Joszkiem Brodą.
Korzystając ze swobody ruchu  i wspaniałej atmosfery spotkania, nasi uczniowie aktywnie brali udział w licznych zabawach i konkursach, w których zdobywali cenne nagrody oraz pamiątkowe puchary.Poza tym, co działo się na scenie dzieci miały możliwość przeprowadzania wywiadów radiowych z dorosłymi, a o swoim dzieciństwie opowiedzieli m. in. pani kurator Małgorzata Muzoł, bp Marian Florczak i prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Atrakcją były konkurencje sprawnościowe z udziałem mistrzów Polski- zawodników Vive Targi Kielce.
    Dzieci w długiej kolejce czekały, by zrobić sobie odcisk palców. Kartki z odciskami linii papilarnych pociechy mogły zabrać do domów. Również tłoczno było przy policyjnym motocyklu. Nie tylko chłopcy pragnęli zasiąść za kierownicą yamahy. Dziewczęta kilkakrotnie wsiadały na mtocykl, by zrobić sobie zdjęcie na policyjnej maszynie.
    Niesamowitej frajdy dostarczyło dzieciom Muzeum Zabaw i Zabawek, które przygotowało liczne
 konkursy i turnieje gier dawnych i zapomnianych m.in. chodzenie na szczudłach, gra w serso, pchanie obręczy, budowanie z klocków, gra w kręgle, skakanie na maksiskakance, gra w kółko i krzyżyk, gra w plenerowe warcaby, domino, bierki, klasy, kapsle itp. Ochotnicy chętnie ustawiali się w długie kolejki aby wziąć udział w dawnych ale zapomnianych zabawach. Uczniowie byli zdziwieni, że tak proste i banalne zabawy mogą wnieść wiele radości, ale przede wszystkim dostarczyć relaksu.  
   Święto dzieci nie mogło odbyć się bez słodyczy. Przysmakom nie było końca. Na zakończenie pełnego atrakcji dnia, każdy uczestnik imprezy otrzymał upominek. Zabawa trwała do 1830.
    Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Agnieszka Kolasińska, Magdalena Komorowska, Agnieszka Drożdżal i Monika Różyc.
    Podsumowując całe spotkanie, nasi uczniowie stwierdzili, że fajnie jest być dzieckiem i brać udział w takich imprezach.
   Wielkie podziękowania skierować należy do pani kurator Małgorzaty Muzoł, która zaprosiła dzieci z naszej szkoły do udziału w tej pięknej zabawie oraz do pani dyrektor Teresy Majczak, która wystarała się o środki na sfinansowanie transportu uczniów do Kielc.

Agnieszka Kolasińska


Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im.Władysława Jasińskiego w Koprzywnicy
    ul. Szkolna9
    27-660 Koprzywnica
  • 015 8477150

Galeria zdjęć