Ślubowanie klas I 09.10.2009r. Dzień Nauczyciela 14.10.2009r. X Jubileuszowy Konkurs Poezji Zbigniewa Kabaty Spotkanie z Panią Elżbietą Graboś 02.12.2009r. Święto Niepodległości Jasełka Bożonarodzeniowe 22.12.2009r. Spotkanie integracyjne 2.09.2009r. Magiczna moc tańca, czyli spotkanie z rewią 19.12.2009r. Manewry obronne Mikołajki 06.12.2009r. Spotkanie z policją-Słońce na drodze Projekt-Pierwsze uczniowskie doświadczenia 04-09.2009r. Światełko Betlejemskie 11-13.12.2009r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 10.01.2010r. Patron 11.01.2010r. Pożegnanie emerytów Walentynki 14.02.2010r. Kulig 11.02.2010r. Dzień Kobiet 08.03.2010r. Wyjazdy-wycieczki Dzień Babci i Dziadka 21-22.01.2010r. Zabawa choinkowa 16.01.2010r. Pierwszy Dzień Wiosny 22.03.2010r. Znakowanie rowerów 08.04.2010r. Dzień Ziemi 22.04.2010r. Tydzień żałoby narodowej 10-18.04.2010r. Obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja 29-03.05.2010r Konkurs piosenki partyzanckiej w Gawłuszowicach 30.04.2010r. Egzamin na kartę rowerową Spotkanie z europosłem Sztuka na kółkach-udział w projekcie Dzień Mamy i Taty Dzień Dziecka Pielgrzymka do Sulisławic X Konkurs Poezji Zbigniewa Kabaty Szkoła bez przemocy Projekt klasy I a Dzień książki Gramatyka inaczej Wyjazdowy Dzień Dziecka Bezpieczne wakacje Nasze sukcesy Konkurs piosenki Maryjnej

Samorząd Uczniowsk

X Konkurs Poezji Zbigniewa Kabaty

11 czerwca 2010 roku w Szkole Podstawowej w Koprzywnicy odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Zbigniewa Kabaty. Zmagania konkursowe odbywały się w dwóch kategoriach. Pierwsza to uczniowie klas IV-VI ze Szkół Podstawowych w Koprzywnicy, Smerdynie i Sulisławicach. Ze względu na powódź nie przyjechali uczniowie z Mielca i Gawłuszowic. Druga- uczniowie Gimnazjum z Sulisławie oraz Liceów z Połańca i Sandomierza. Ogółem wystąpiło 11 uczestników, którzy byli oceniani za dykcję, interpretację i ogólny wyraz artystyczny.

W pierwszej kategorii zwyciężyli:

I miejsce - Zuzanna Pawłowska ze szkoły w Smerdynie

II miejsce - Magdalena Bzduch ze szkoły w Koprzywnicy

III miejsce – Ilona Obonia ze szkoły w Smerdynie.

W drugiej kategorii nagrody wywalczyli:

I miejsce – Aleksandra Smardz z liceum z Sandomierza

II miejsce – Milena Sygnet z gimnazjum z Sulisławie

III miejsce – Paweł Gospodarczyk z liceum z Sandomierza

Poza konkursem wystąpili: Jakub Tworek i Tomasz Kowal z I Liceum w Sandomierzu. Warto wspomnieć, że uczniowie z tej szkoły wzięli udział w konkursie, ponieważ Zbigniew Kabata jest honorowym obywatelem tego miasta.

Ciekawych, nowatorskich deklamacji wysłuchali, poza gospodarzami, zaproszeni goście, w gronie których znaleźli się przedstawiciele lokalnych władz, księża, dyrektorzy szkół, nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do recytacji, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji. Na tych informacjach można by zakończyć relację z konkursu, ale każdy, kto 11 czerwca znalazł się w sali gimnastycznej koprzywnickiej podstawówki, uznałby, iż jest ona niepełna, ponieważ nie oddaje tej szczególnej, wyjątkowej aury towarzyszącej od lat konkursowi, którego pomysł zrodził się 11 lat temu w sercup. dyrektor Teresy Majczak. Miał on na celu integrowanie szkół noszących imię Władysława Jasińskiego, uczenie patriotyzmu i szacunku dla dokonań minionych pokoleń, oddanie hołdu bohaterom, którzy swoje życie poświęcili ojczyźnie. Ten cel został osiągnięty! Co więcej, dla gości i gospodarzy konkurs stał się szczególnym wydarzeniem kulturalno – patriotycznym. Symbolem zaangażowania i twórczej pracy wielu osób. M.in. pana Leszka Kalinowskiego, pani Marii Jasińskiej, którzy życzliwością i pomocą materialną wspierali panią dyrektor T. Majczak. W ostatnich latach do grona sponsorów dołączyli: p. Marek Jońca-burmistrz Koprzywnicy, p. Arkadiusz Gołaj, p. Mariola Korytnica, p. Henryk Napieracz. Konkurs to także symbol wspólnej pracy nauczycieli i pracowników koprzywnickiej podstawówki: p. Eli Beksińskiej – Kontow, p. Agnieszki Drożdżal, p. Moniki Różyc, p. Wojtka Mrozika, p. Tomka Oszczudłowskiego, p. Joli Bzduch, p. Bożeny Grzyb, p. Ewy Dziuby, p. Ewy Tenderendy, p. Iwony Snopkowskiej, p. Leszka Stylskiego.

Konkurs to także, a może przede wszystkim łzy wzruszenia na twarzach honorowych gości, byłych partyzantów z oddziału „Jędruś”, którzy w coraz szczuplejszym gronie, ze względu na podeszły wiek, przybywają w czerwcu do Koprzywnicy. Szczególnie poruszająca była chwila, kiedy tuż po wręczeniu nagród, głos zabrali kolejno: p. Jan Gałuszko ps. „Mizerny”, p. Włodzimierz Gruszczyński ps. „Jach” oraz p. Stefan Świerczek ps. „Lew”. Czcigodni goście są kolegami Z. Kabaty. Razem walczyli w młodości, także za naszą wolność. W ciepłych słowach wyrazili wdzięczność za to, że mogli spotkać się z młodzieżą, która pamięta o ich dokonaniach, okazuje szacunek oraz podziw.

Przed nami kolejne ciekawe wydarzenia, ale Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Zbigniewa Kabaty jest wyjątkowym wydarzeniem, jest bowiem spotkaniem przeszłości z teraźniejszością w scenerii lasu i polnych, czerwonych maków. Jest dowodem na to, że szacunek dla tych, którzy miłują wolność i ojczyznę to nie puste słowa.

J. Bzduch