Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania

W NASZEJ SZKOLE REALIZOWANY JEST PROJEKT

Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania

uczniów klas I-III szkół podstawowych.

We wrześniu 2013 r. rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia w ramach projektu:  "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych". Jest on realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
Priorytet IX - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach,

Działanie 9.1. - Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty przez Miasto i Gminę Koprzywnica,

Poddziałanie 9.1.2 –Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup
o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty uczniom z grup
o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Uczestnikami Projektu są uczniowie ze zdiagnozowanymi specyficznymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniowie szczególnie uzdolnieni.

Członkowie zespołu realizującego projekt:

• mgr Ewa Dziuba - zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych,
  • mgr Bożena Grzyb - zajęcia korekcyjne dla dzieci z wadami postawy,
  • mgr Renata Kaczor- Zwolska – zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu,
  •  mgr Elżbieta Kalinowska-  zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów wybitnie uzdolnionych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych .

Harmonogram zajęć:

1. Zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych: poniedziałek 12: 45- 13:30, sala nr2
  2. Zajęcia korekcyjne dla dzieci z wadami postawy: środa, czwartek 12:45 – 13:30
  3. Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu: środa 12: 45- 13:30 , sala nr 6
  4. Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów wybitnie uzdolnionych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych: poniedziałek 12: 45- 13:30 , sala nr 5