Projekt „Czas na TIK!” - innowacje w Koprzywnicy”

Ruszyła rekrutacja uczniów i nauczycieli do projektu pt. „Czas na TIK!” - innowacje
w Koprzywnicy” realizowanego przez Zespół Placówek Oświatowych w Koprzywnicy.

Projekt „Czas na TIK!” - innowacje w Koprzywnicy” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, Oś Priorytetowa: RPSW.08.00.00 Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo, Działanie: RPSW.08.03.00 Zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej oraz kształcenia podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego. Poddziałanie: RPSW.08.03.03 Rozwój edukacji kształcenia ogólnego w zakresie stosowania TIK. Wartość projektu to 280 937,50 zł. w tym dofinansowanie – 246 037,50 zł.

Celem projektu jest kształtowanie i rozwijanie kompetencji cyfrowych trzydziestu  nauczycieli i stu uczniów klas od IV do VIII szkoły podstawowej w zakresie stosowania  technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji oraz doposażenie Szkoły Podstawowej w Koprzywnicy w pomoce dydaktyczne i narzędzia TIK niezbędne do realizacji programów nauczania w zakresie kształcenia ogólnego.

Wszyscy uczniowie i uczennice otrzymają wsparcie w zakresie zajęć dodatkowych
z informatyki. W czasie zajęć rozwijane będą kompetencje cyfrowe uczniów w zakresie:
1. przetwarzania (wyszukiwania, oceny, przechowywania)informacji,

2. komunikacji,

3. tworzenia cyfrowej informacji, ze szczególnym uwzględnieniem programowania,

4. zachowania bezpieczeństwa,

5. rozwiązywania problemów technicznych.

Dla nauczycieli zorganizowane zostanie szkolenie „E-nauczyciel”.

Cele szkolenia:

1.  podniesienie poziomu kompetencji metodycznych i funkcjonalnych umiejętności cyfrowych,
  2.  aktywizacja, integracja i indywidualizacja nauczania dzięki wykorzystaniu TIK,
  3. wzrost umiejętności korzystania z nowoczesnych narzędzi cyfrowych,
  4. wzrost umiejętności w zakresie wykorzystania e-podręczników bądź e-zasobów/e-materiałów dydaktycznych opracowanych ze środków EFS w latach 2007-2013
    i 2014-2020, które zostały dopuszczone do użytku szkolnego przez MEN.

Projekt zakłada wyposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt informatyczny, tj. routery, laptopy nowej generacji, oprogramowanie Office, komputery stacjonarne, tablice multimedialne, kamerę cyfrową, drukarkę kolorową.

Formularze zgłoszeniowe do projektu w formie elektronicznej dostępne są na stronie internetowej Zespołu Placówek Oświatowych: www.zsokoprzywnica.xip.pl
Wersję papierową formularzy zgłoszeniowych można pobrać oraz złożyć: w sekretariacie Zespołu Placówek Oświatowych (ul. Szkolna 9, 27-660 Koprzywnica).

KARTA_ZGLOSZENIA_UCZNIA.odt

KARTA_ZGLOSZENIA_NAUCZYCIELA.odt