Nie Pal Przy Mnie, Proszę

Informacja z realizacji programu edukacji antytytoniowej

dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Władysława Jasińskiego   w Koprzywnicy

pt. „Nie Pal Przy Mnie, Proszę”

W roku szkolnym 2014/2015 przystąpiliśmy do realizacji programu ,, Nie pal przy mnie, proszę", który był skierowany do uczniów klas I-III.

Program miał charakter profilaktyczny, zawierał uporządkowane treści dotyczące zdrowia, które zostały zrealizowane w czasie pięciu zajęć warsztatowych.

Do realizacji programu przystąpili wszyscy wychowawcy klas I-III, którzy w miesiącach XII 2014 - V 2015 r.  przeprowadzili zajęcia ze swoimi uczniami według przygotowanych przez autorów scenariuszy.

Tematyka zajęć była następująca:

1) CO TO JEST ZDROWIE?

2) OD CZEGO ZALEŻY NASZE ZDROWIE?

3) CO I DLACZEGO SZKODZI ZDROWIU?

4) CO ROBIĆ, GDY MOJE ŻYCIE JEST ZAGROŻONE?

5) NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ!

Głównym celem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz zwiększenie odpowiedzialności za własne zdrowie.

W czerwcu zakończyliśmy realizację programu konkursem plastycznym  pod hasłem   „NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ”.

Oto wyniki:

I miejsce – Emilia Musiał – kl. Ic

II miejsce – Filip Wyrazik – kl. Ic

III miejsce – Bartosz Bielski – kl. Ia

Wyróżnienie – Maciej Kućmira – kl. Ic

Uczniowie otrzymali nagrody książkowe.

Szkolny realizator programu: Sulicka Barbara