Innowacja pedagogiczna-SEGREGUJSZ, WIĘC ZYSKUJESZ

Innowacja ,,Segregujesz, więc zyskujesz”

Uczniowie klas V pod kierunkiem nauczyciela przyrody Barbary Miklas realizowali na lekcjach innowację programową ,,Segregujesz, więc zyskujesz”. Głównym celem prowadzonych zajęć było wykazanie korzyści wynikających z segregacji odpadów, poznanie sposobów ich zagospodarowania w sposób przyjazny dla środowiska, a spodziewanym efektem zwiększenie ilości segregowanych śmieci w każdym gospodarstwie domowym. 27 maja w szkole odbyło się podsumowanie zajęć prowadzonych w ramach innowacji, na która przybyli zaproszeni goście: burmistrz MiG Koprzywnica p. Marek Jońca, sekretarz MiG Koprzywnica p. Dorota Kruszec-Nowińska, przewodnicząca Rady MiG p. Anna Paluch, pracownicy urzędu MiG p. Teresa Koziarska i Adam Gawroński oraz przedstawiciele Rady Rodziców p. Agnieszka Garnuszek i p. Agnieszka Sabat. Podczas uroczystości nauczyciel przyrody przedstawił prezentację multimedialną o zrealizowanych zadaniach, a uczniowie inscenizację ,,Ekologiczny Czerwony Kapturek” oraz ,,Sąd nad śmieciami”. Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły p. Teresa Majczak wręczyła nagrody dla uczniów, którzy zwyciężyli w konkursie organizowanym w ramach innowacji. W konkursie wiedzowym ,,Zagospodarowanie odpadów w nasze gminie” I miejsce zajął Jakub Drypa, II miejsce Wiktoria Oszczudłowska, a równorzędne III miejsce: Weronika Oszczudłowska, Ilona Ordon i Wiktoria Janos. Cały program obejrzały też dzieci z przedszkola ,,Pod Sosnami” w Koprzywnicy.