Realizujemy projekt ,,Kompetencje kluczowe – budujemy od najmłodszych lat”

„KOMPETENCJE KLUCZOWE BUDUJEMY OD NAJMŁODSZYCH LAT”

-PROJEKT UNIJNY

Szkoła Podstawowa im. Wł. Jasińskiego w Koprzywnicy realizuje projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 zatytułowany „Kompetencje kluczowe budujemy od najmłodszych lat” dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem głównym projektu jest wzrost efektywności atrakcyjności kształcenia w zakresie rozwijania wśród uczniów, w tym wśród uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy. Cel ten zostanie zrealizowany poprzez przygotowanie kadry do realizacji zajęć metodami aktywnymi, w tym eksperymentalnymi, przy zastosowaniu narzędzi TIK, co w znaczący sposób podniesie kompetencje nauczycieli. Temu celowi będzie również służyć doposażenie szkolnych pracowni przyrodniczych i matematycznych w pomoce dydaktyczne oraz w narzędzia TIK oraz w pomoce konieczne do przeprowadzania zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. W ramach projektu uczniowie uczestniczą w następujących zajęciach:

• dydaktyczno-wyrównawczych z języka angielskiego, matematyki i przyrody;
  • rozwijających zainteresowania i uzdolnienia z języka angielskiego, matematyki i przyrody;
  • korekcyjno-kompensacyjnych;
  • doradztwa edukacyjno-zawodowego dla uczniów klas VI-tych.

Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli naszej szkoły. Odbywają sie w sześcioosobowych grupach. Uczestniczy w nich łącznie 91 uczniów.

Jolanta Bzduch

Zwiedzamy najbliższą okolicę podczas zajęć z projektu:
  ,,Kompetencje kluczowe – budujemy od najmłodszych lat”

W ramach projektu ,,Kompetencje kluczowe – budujemy od najmłodszych lat”, dwie grupy uczniów uczestniczących w zajęciach rozwijających z przyrody odkrywały osobliwości przyrodniczo – turystyczne wzdłuż doliny Wisły, w wąwozach sandomierskich oraz na sandomierskiej starówce. Kolejne dwie grupy wędrowały po Górach Pieprzowych, poznając rezerwat przyrody oraz poznawały wąwozy lessowe Koprzywnicy. Uczniowie sami zaplanowali i opracowali wymienione szlaki i informacje o nich. Wcielając się w rolę przewodników turystycznych zachęcali opiekunów i przypadkowych przechodniów do odkrywania prastarego Sandomierza i okolic.
nauczyciele przyrody: B. Miklas i J. Ordon