Nasze pierwszaki bezpieczne w drodze do szkoły Krzyż zasługi Z wizytą w zakładzie komunalnym Dzień Edukacji Narodowej Jesienne Ognisko Święto Szkoły Święto Niepodległości Zdrowe śniadanie Nasza szkoła realizuje projekt...... Regulamin konkursu ,,Jedzmy zdrowo: jedzmy warzywa i owoce Regulamin konkursu literackiego Regulamin konkursu na najładniejszą świąteczną kompozycję w klasie Regulamin konkursu -Warto być dobrym człowiekiem Wycieczki klas czwartych Obchody roku Janusza Korczaka Turniej Mikołajowy II Mikołajkowy Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Osieka Regulamin konkursu na wieniec adwentowy Szkolne Jasełka Dyskoteka Andrzejkowa Mikołajki Pasjonaci są wśród nas Pokłosie konkursów Dzień Babci i Dziadka Warsztaty DEUTSCH-WAGEN-TOUR Projekt Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania Bezpieczne ferie Bądźmy bezpieczni w Internecie Koncert akordeonowy Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej Wyjazd na przedstawienie teatralne Warsztaty o tematyce wychowawczej Odznaczenia pracowników Sukces Oli Wieczornica Wyjazd na lodowisko Zuch policjant Rok pieszego Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Spełnione marzenia Konkurs piosenki angielskiej Dzień Wiosny Dzień Ziemi Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej Spotkanie z panem Józefem Myjakiem Pielgrzymka do Sulisławic KOPRZYWNICKI DZIEŃ POEZJI KABATY Sprawozdanie z „Turnieju w piłkę nożną” II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW KLAS V–TYCH Konkurs Piosenki Maryjnej w Sulisławicach PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH Wycieczka klas IV do Sandomierza Egzamin na kartę rowerową klas IV Z wizytą u Cystersów FINAŁ AKCJI „WARTO BYĆ DOBRYM CZŁOWIEKIEM” Dzień Dziecka Nasi uczniowie na XXII Międzynarodowym Zlocie Jungów Ligi Morskiej i Rzecznej Dzień Rodziny w klasie II b PAPIEROSOM MÓWIMY - NIE! „NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ” Udział uczniów Szkoły Podstawowej w Koprzywnicy w uroczystościach patriotycznych PIKNIK KLASOWY Wyjazd na basen klasy IIIb Zwiedziliśmy Europę Dzień Mamy i Taty Ognisko klasowe III b Piknik cysterski Uroczystości w Gawłuszowicach Wędkowanie nad zalewem WIZYTA HARCERZY Z RZESZOWA Wizyta marynarzy Wycieczka do Kielc i Zagnańska Występ z okazji „ XI Święta Ziemi Koprzywnickiej”. Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Nasze pierwszaki bezpieczne w drodze do szkoły

W związku z prośbą Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty  o podjęcie aktywnej współpracy z gazetą codzienną „Echo Dnia” w ramach dziesiątej edycji wielkiej akcji edukacyjnej „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły 2012/2013”, której celem jest między innymi przekazanie pierwszoklasistom najważniejszych informacji na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły, dnia 16 października 2012 r w naszej szkole odbyło się spotkanie pod hasłem – „Pierwszaki – bezpiecznie do szkoły”. Uczestnikami byli wszyscy uczniowie klas I-III.
Celami spotkania było: wdrażanie do właściwego zachowania się w ruchu drogowym, zapoznanie z nazwami podstawowych znaków drogowych, przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, uwrażliwienie uczniów na sytuacje zagrażające bezpieczeństwu, kształtowanie właściwej postawy wobec funkcjonariuszy Policji.

Co zrobiliśmy, aby je osiągnąć?

Pierwszoklasiści przygotowali część artystyczną, w której w bardzo czytelny i ciekawy sposób przypomnieli o najważniejszych zagrożeniach w drodze do szkoły, zasadach zachowania się na jezdni, zapoznali z podstawowymi znakami drogowymi, pokazali jak być widocznym na drodze, podkreślając znaczenie noszenia znaków odblaskowych. Wszyscy nauczyli się rymowanki: W Koprzywnicy, czy też w Łodzi uczeń z odblaskami chodzi !
Część artystyczną zakończył pokaz mody elementów odblaskowych, który wzbudził ogromne zainteresowanie.

Gościli u nas sandomierscy policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego komendy powiatowej policji: sierżant sztabowy Piotr Paruch, starszy posterunkowy Damian Gach, młodszy aspirant, oficer prasowy Jacek Kulita. W formie krótkiej pogadanki przekazali dzieciom informacje na temat zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły i podczas zabaw, oraz o czyhających na nie zagrożeniach na drodze. Nauczyciele klas I-III otrzymali od policjantów materiały edukacyjne do przeprowadzenia zajęć o tej tematyce.
Oczywiście mundurowi goście musieli również odpowiedzieć na wiele pytań zadawanych przez naszych dociekliwych uczniów. Pierwszoklasiści wręczyli policjantom pamiątkowe laurki, dziękując za udzielone dobre rady.
Każdy pierwszak otrzymał od pani dyrektor Teresy Majczak element odblaskowy do zawieszenia na plecaku.
         Mamy nadzieję, że założone cele spotkania zostały osiągnięte, a treści w nim zawarte zostaną tak długo w pamięci naszych uczniów, iż droga do szkoły będzie dla nich zawsze bezpieczna.

Wychowawcy klas pierwszych: Barbara Sulicka i Iwona Kopeć