Nawigacja

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Aktualności

Nasze pierwszaki bezpieczne w drodze do szkoły

Nasze pierwszaki bezpieczne w drodze do szkoły

 

 

W związku z prośbą Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty  o podjęcie aktywnej współpracy z gazetą codzienną „Echo Dnia” w ramach dziesiątej edycji wielkiej akcji edukacyjnej „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły 2012/2013”, której celem jest między innymi przekazanie pierwszoklasistom najważniejszych informacji na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły, dnia 16 października 2012 r w naszej szkole odbyło się spotkanie pod hasłem – „Pierwszaki – bezpiecznie do szkoły”. Uczestnikami byli wszyscy uczniowie klas I-III.
Celami spotkania było: wdrażanie do właściwego zachowania się w ruchu drogowym, zapoznanie z nazwami podstawowych znaków drogowych, przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, uwrażliwienie uczniów na sytuacje zagrażające bezpieczeństwu, kształtowanie właściwej postawy wobec funkcjonariuszy Policji.

Co zrobiliśmy, aby je osiągnąć?

Pierwszoklasiści przygotowali część artystyczną, w której w bardzo czytelny i ciekawy sposób przypomnieli o najważniejszych zagrożeniach w drodze do szkoły, zasadach zachowania się na jezdni, zapoznali z podstawowymi znakami drogowymi, pokazali jak być widocznym na drodze, podkreślając znaczenie noszenia znaków odblaskowych. Wszyscy nauczyli się rymowanki: W Koprzywnicy, czy też w Łodzi uczeń z odblaskami chodzi !
Część artystyczną zakończył pokaz mody elementów odblaskowych, który wzbudził ogromne zainteresowanie.

Gościli u nas sandomierscy policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego komendy powiatowej policji: sierżant sztabowy Piotr Paruch, starszy posterunkowy Damian Gach, młodszy aspirant, oficer prasowy Jacek Kulita. W formie krótkiej pogadanki przekazali dzieciom informacje na temat zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły i podczas zabaw, oraz o czyhających na nie zagrożeniach na drodze. Nauczyciele klas I-III otrzymali od policjantów materiały edukacyjne do przeprowadzenia zajęć o tej tematyce.
Oczywiście mundurowi goście musieli również odpowiedzieć na wiele pytań zadawanych przez naszych dociekliwych uczniów. Pierwszoklasiści wręczyli policjantom pamiątkowe laurki, dziękując za udzielone dobre rady.
Każdy pierwszak otrzymał od pani dyrektor Teresy Majczak element odblaskowy do zawieszenia na plecaku.
         Mamy nadzieję, że założone cele spotkania zostały osiągnięte, a treści w nim zawarte zostaną tak długo w pamięci naszych uczniów, iż droga do szkoły będzie dla nich zawsze bezpieczna.

 

Wychowawcy klas pierwszych: Barbara Sulicka i Iwona Kopeć

 

 

 

 

 

 

 

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im.Władysława Jasińskiego w Koprzywnicy
  ul. Szkolna9
  27-660 Koprzywnica
 • 015 8476123
  numery wewnętrzne:
  sekretariat-3
  gabinet dyrektora- 4
  biblioteka-5
  gabinet zastępcy dyrektora- 6
  świetlica-7

Galeria zdjęć